AlbanianBulgarianEnglishGreekMacedonianSerbianTurkish

Hotel Su

null, Македонија

Duration

3 Days

Group Size

30 People

Tour Type

Adventures Tour

Date

Jan 19' - Dec 21'

Min Age

10+

Pickup From

Airport

Хотелот Су е лоциран на самиот брег од Охридското езеро и нуди спектакуларен поглед на стариот град и познатите историски локалитети, како Самуиловата Тврдина и црквата Св. Јован Канео. Неговата идеална позиција на само 10 минути оддалеченост  пеш од центарот, е и  одлична стартна позиција за истражување на Охрид. Располага со 4 типови на соби дизајнирани да ви обезбедат најголема удобност и уживање во престојот. Во склоп на хотелот е ресторанот Su Rooftop, бар Liquid Boutique Bar & Kitchen. Хотелот располага со бесплатен паркинг и конференциска сала.

 

Тип на соба

03.01-31.03

01.11-28.12

01.04-31.05

01.10-31.10

01.06-30.09

Economy двокреветна

23 €

26 €

28 €

Двокреветна со балкон

24 €

27 €

29 €

Двокреветна Smart Deluxe

26 €

29 €

33 €

Двокреветна Superior

30 €

32 €

38 €

Стандардна еднокреветна

 

35 €

40 €

45 €

 

  • Цените во табелата се по лице на ден, услуга ноќевање со појадок
  • Туристичка такса и ДДВ се вклучени во цената
  • Доплата за оброк: 930 денари по лице
  • За деца од 07-14 години се плаќа 1220 денари

Опис на сместување

 

Двокреветна стандард соба:  идеални за парови, семејства или пријатели. Покрај тоа што нудат прекрасен поглед на градот и езерото, тие нудат супериорен квалитет со модерен локален допир при дизајнот на ентериерот

Супериор соби: нудат малку повеќе комфорт и релаксиран луксуз со посебно чувство на висококвалитетна услуга и декор

SMART SUITE: Со одделен простор за дневна соба и голем балкон со поглед кон Охридското Езеро

SMART DELUXE: Новите паметни соби се совршено место за секој авантуристички патник. Од осветлувањето и амбиентот, до температурата и секоја функција во собата, уживајте со паметниот систем во сосема новото хотелско крило. Се добива и прекрасен поглед кон Охридското Езеро. Сите типови на соби располагаат со: клима уред, бесплатен интернет, мини бар,LCD телевизор, кабловска телевизија,телефон, фен за коса, сет за кафе и чај, када или туш кабина. Бебешко креветче на барање, сеф (во SMART SUITE и SMART DELUXE) полнач за телефони,пегла за алишта

Опис на програма

 

Политика за откажување на резервации:

-За отказ од 99 – 30 дена пред пристигањето – се наплаќа   0 % од цената на аранжманот.
-За отказ од 29 – 20 дена пред пристигањето – се наплаќа 20 % од цената на аранжманот.
-За отказ од 19 – 10 дена пред пристигањето – се наплаќа 30 % од цената на аранжманот.
-За отказ од 09 – 07 дена пред пристигањето – се наплаќа 50 % од цената на аранжманот.
-За отказ од 06 – 01 дена пред пристигањето – се наплаќа 90 % од цената на аранжманот.
-(NO SHOW), хотелиерот го наплаќа целокупниот износ на аранжманот односно 100 % .

Удобности

Преглед по соби

Превоз

Галерија

Location

Не успеавте да најдите тоа што го баравте ? Контактирајте не!