AlbanianBulgarianEnglishGreekMacedonianSerbianTurkish

Hotel Izvor - Буковичка бања

null, Србија

Duration

3 Days

Group Size

30 People

Tour Type

Adventures Tour

Date

Jan 19' - Dec 21'

Min Age

10+

Pickup From

Airport

Хотел Извор, луксузна хотелска зграда SPA & Wellness, се наоѓа во срцето на Шумадија и една од најубавите кралски бањи во Србија – Буковичка Бања. Ова одморалиште е вистинскиот избор за одмор од секојдневниот стрес, семејни собири и релаксација, прослави и конгреси, спортски подготовки, релаксација во природна минерална вода, СПА третмани, масажи и фитнес, како и забава во аква паркот. Во исто време, ќе имате можност да пробате различни гастрономски специјалитети, а разгледот на историски знаменитости, средновековни манастири, винарии, етно села и пештери ќе го направат вашиот престој незаборавен.

Опис на сместување

Двокреветни соби (81): – 45 со брачен кревет (180х200 и 200х200см), бања со фен, 41 со туш, 3 џакузи кади и 1 џакузи, бањарка, ЛЦД ТВ, телефон, мини-бар, сеф, безжичен интернет, 4 соби со посебни потреби – 36 со два единечни кревети (100х200см), бања со фен (туш), бањарка, ЛЦД ТВ, гоип телефон, мини-бар, безбеден, безжичен интернет

* Супериорни соби (60): дневна соба, тросед, спална соба со брачен кревет, бања со фен за коса и 55 тушеви, 3 кади за џакузи и 2 џакузи, бањарка, ЛЦД ТВ, гоип телефон, мини-бар, сеф, безжичен интернет

* Апартмани (11): дневна соба, спална соба со брачен кревет, бања со фен за коса и 9 тушеви, 1 џакузи бања и 1 џакузи, бањарка, ЛЦД ТВ, телефон, мини-бар, сеф, безжичен интернет

* Супериорни апартмани (5): пространа дневна соба со брачен кревет

Опис на програма

ПАКЕТ ОД 3 НОЌЕВАЊА / 4 ДЕНА (невалиден од 10-14.11.2022)

469ЕУР ЗА 2 ЛИЦА во период од 12.10-28.12.2022

Во цените е вклучено појадок и вечера, неограничено користење на велнес&спа, фитнес центар, аква парк (во сезона) и интернет.

Во цените не е вклучена туристичка такса по 120рсд по лице на ден, која се плаќа на лице место, за деца до 6,99год не се наплаќа такса, а деца од 7-14,99год – 60рсд.

Дете до 1год и 1 дете до 5,99год - бесплатно, дете од 6-11,99год - 119еур

Креветче за бебе и хранилка – бесплатно, и на барање.

Пријава во хотел е во 14:00 одјава во 12:00часот.

20% Попуст за оброци во ресторанот Сан Марино


ПАКЕТ ОД 5 НОЌЕВАЊА / 6 ДЕНА (невалиден од 10-14.11.2022)

739ЕУР ЗА 2 ЛИЦА во ериод од 12.10-28.12.2022

Во цените е вклучено појадок и вечера, неограничено користење на велнес&спа, фитнес центар, аква парк (во сезона) и интернет.

Во цените не е вклучена туристичка такса по 120рсд по лице на ден, која се плаќа на лице место, за деца до 6,99год не се наплаќа такса, а деца од 7-14,99год – 60рсд.

Дете до 1год и 1 дете до 5,99год - бесплатно, дете од 6-11,99год - 187еур

Креветче за бебе и хранилка – бесплатно, и на барање.

Пријава во хотел е во 14:00 одјава во 12:00часот.

20% Попуст за оброци во ресторанот Сан Марино, и 25% попуст по лице за релакс масажа во траење од 30мин


ПАКЕТ ОД 7 НОЌЕВАЊА / 8 ДЕНА (невалиден од 10-14.11.2022)

980ЕУР ЗА 2 ЛИЦА во период од 12.10-28.12.2022

-Во цените е вклучено појадок и вечера, неограничено користење на велнес&спа, фитнес центар, аква парк (во сезона) и интернет.

-Во цените не е вклучена туристичка такса по 120рсд по лице на ден, која се плаќа на лице место, за деца до 6,99год не се наплаќа такса, а деца од 7-14,99год – 60рсд.

-Дете до 1год и 1 дете до 5,99год - бесплатно, дете од 6-11,99год - 245еур

-Креветче за бебе и хранилка – бесплатно, и на барање.

-Пријава во хотел е во 14:00 одјава во 12:00часот.

-20% Попуст за оброци во ресторанот Сан Марино

-Касна одјава во Недела до 17часот, и 25% попуст по лице за релакс масажа во траење од 30мин

Удобности

Преглед по соби

Превоз

Галерија

Location

Не успеавте да најдите тоа што го баравте ? Контактирајте не!