Hotel Slatina - Врњачка бања

Врњачка бања, Србија

Duration

3 Days

Group Size

30 People

Tour Type

Adventures Tour

Date

Jan 19' - Dec 21'

Min Age

10+

Pickup From

Airport

Врњачка бања е една од најпопуларните дестинации на спа туризмот во Србија, а во едно и доста активен рекреативен центар. Се наоѓа во централна Србија на 200км јужно од Белград. Хотел Слатина 4* е лоциран во Врњачја Бања на 3.7 км од мостот на љубовта. Во склоп на хотелот има ресторан, приватен парткин , надворешен базен ( сезонски) фитнес центар, детски клуб и wi-fi на цената територија. Хотелот располага и со велнес центар ( внатрешен базен, хамам, солена соба, финска, инфраред сауна, турско купатило, релакс столици, тепидариум, џакузи) Сите соби имат приватна бања, мини бар ,Тв, клима, мини бар и просторија за седење

Опис на програма

  BB BB HB HB
Тип на соба 1/1 1/2 1/1 1/2
Стандард соба 103 106 107 115
Супериор соба 110 114 115 121
Апартман 128 131 133 139
Лукс соба 148 151 152 159
Детски апартман 158 161 162 170

 

Во цената е вклучено користењето на спа центарот и детскиот центар.

Цените се дадени по соба на ден во евра и се валидни до 01.04.2024

Доплати и попусти:

– Доплата за дополнително легло за возрасен 27 евра на ден на база на ноќевање со појадок,31 евра на база на полупансион.

– Доплатата за деца 7-11.99 е 19 евра на ден на база на ноќевање со појадок,22 евра на база на полупансион.

– Деца до 6,99 г. се сместуваат бесплатно

– Доплата за вечера за возрасен 7 евр. Деца 7-11,99год-4 евра на ден.

– Туристичката такса не е вклучена во цената и истат изнесува 1,20 евро по лице на ден – исклучок деца до 6,99 не плаќаат.

– Доколку во една соба се сместат 1 возрасно лице и 1 дете до 6,99, ќе биде наплатено како еднокреветна соба.

 

-При резервација е задолжителна уплата од мин 30% од сумата, по потврда во рок од 3 дена се уплаќа целосно према хотел

-Отказ на резервација е можен до 5 дена до пред одење. Доколку се откаже подоцна, се скрати престојот или воошто не се пријавите во хотелот, уплатените средства се нерефунтабилни.

Рефунтабилни резервации со отказ се само оние кои се откажани поради ненадејна болест,смрт во поблиската фамилија, природна катастрофа, со приложан соодветен документ како доказ.

 

Детскиот термин во велнес центарот е од 10-18ч и деца до 14год смеат само да користат базен и солена соба. 

Удобности

ПансионНПНППППП
Тип на соба1/1 соба1/2 соба1/1 соба1/2 соба
Стандард103106107115
Супериор110114115121
Апартман128131133139
Лукс Соба148151152159

Преглед по соби

Превоз

Галерија

Location

Не успеавте да најдите тоа што го баравте ? Контактирајте не!