Hotel Solaris - Врњачка бања

Врњачка бања, Србија

Duration

3 Days

Group Size

30 People

Tour Type

Adventures Tour

Date

Jan 19' - Dec 21'

Min Age

10+

Pickup From

Airport

Соларис ресортот е нов и модерен опремен комплекс во Врњачка Бања, со амбиент кој зрачи со удобност и артистички шарм.Комплексот ви нуди луксузни апартмани и фамилијарни соби со елегантен стил,ресторан,аперитив бар,конференциска сала и паркинг. Исто така нуди и спортски и рекреативни објекти со затворени и отворени базени, фитнес центар,ексклузивен велнес центар и зона за релаксирање.Пријателски и професионален персонал кој ви нуди услуги со највисоки светски стандарди. Комплексот се наоѓа во мирниот дел на Врњачка Бања во близина на главното шеталиште.Идеално место за одмор и релаксација.

 

ЦЕНИТЕ СЕ ИЗРАЗЕНИ ПО ЛИЦЕ НА ДЕН НА ИЗБРАН ПАНСИОН

ВАЛИДЕН ЦЕНОВНИК ОД 01.02-20.06.2023

Тип на соба Ноќевање со појадок Полупансион
1/1 апп 117еур 123еур
1/2 соба / апп 79еур 85еур
1/3 соба / апп 64еур 70еур
1/4 соба 55еур 61еур

 

ЦЕНИТЕ СЕ ИЗРАЗЕНИ ПО ЛИЦЕ НА ДЕН НА ИЗБРАН ПАНСИОН

ВАЛИДЕН ЦЕНОВНИК ОД 21.06-31.08.2023

 

Тип на соба Ноќевање со појадок Полупансион
1/1 апп 130еур 136еур
1/2 соба / апп 88еур 94еур
1/3 соба / апп 71еур 77еур
1/4 соба 61еур 67еур

 

Во цената е вклучено: 

-Употреба на велнес центар ( затворен базен со солена вода, финска и руска сауна, парна бања, солена соба, ледена соба, џакузи, топли клупи, мелен лед) влез еднаш дневно

-Во летен период употреба на надворешни 2 базена - неограничено

-Бесплатна секојдневна анимација за деца со аниматор

-Бесплатен паркинг под видео надзор + wi-fi. 

 

Општи напомени: 

Пријавување во хотел во 14:00часпт. одјава до 10:00ч наутро

Појадок и вечера се служат на шветска маса или со директен сервис во зависност од бројот на гостите

Туристичка такса е задолжителна и се наплаќа: 1,3еур за возрасен на ден, дете од 7-11,99год - 0,6еур на ден

Осигурување - задолжително по 0,10еур по лице на ден за возрасен и дете

Со пропишани мерки од страна на Р.Србија, во периодите на голема посетеност на хотелот, велнес центарот има право да одредува термини на употреба, за  цел на по комфорно користење и заштита на клиентите. 

Престој на домашно милениче се наплаќа 52еур, независно од тоа колку престојува. 

 

За резервација е потребно 30% уплата. 

 

Опис на регион

Врњачка Бања се наоѓа на 200 км од Белград и располага со голем избор на хотели ,вили и приватни сместувања. Позната е по своите лековити води и претставува центар со најсовремена медицинска служба за превенција ,лечење ,дијагностицирање и рехабилитација на органите за варење и шеќерни болести. Топлата вода во Врњачка Бања има температура од 36.5 степени целзиусови колку што е температурата на човечкото тело по што е единствена во Европа. Врњачка Бања располага со 7 познати минерални извори: Снежник, Слатина ,Топла Вода, Езеро,Борјак, Бели извори и Врњачко врело, од кои 4 се за лековита терапија (Снежник,Слатина,ТоплаВода и Езеро) додека другите две се користат за флаширање на минерална вода ( Борјак и Врњачко врело ) Врњачките лековити води се користaт за лекување на: -Шеќерни болести, хронично воспалување на црева и желудник, чир во желудник и дванаесетпалачното црево, болест на бубрежната карлица ,мочниот меур, уринарниот тракт и др болести

Опис на програма

 

 

Удобности

Преглед по соби

Превоз

Галерија

Location

Не успеавте да најдите тоа што го баравте ? Контактирајте не!