AlbanianBulgarianEnglishGreekMacedonianSerbianTurkish

Frushke Terme

null, Србија

Duration

3 Days

Group Size

30 People

Tour Type

Adventures Tour

Date

Jan 19' - Dec 21'

Min Age

10+

Pickup From

Airport

Хотел Фрушке Терме се наоѓа во Врдник, и располага со: Прием со менувачница 24 часа, 201 сместувачки единици: 177 лукс соби, 8 семејни соби, 3 соби за лица со посебни потреби, 13 апартмани Прием на багаж и услуга за транспорт, Услуга во соба 08: 00-22: 00ч, Подготовка на специјални оброци на барање на гостинот Ресторан „Фрушко“: Појадок: 07: 30-10: 30ч, Ручек: 13: 00-17: 00ч, Вечера: 18: 30-21: 00ч „Инспиративен бар“ 08: 00-23: 00ч “Wellness bar” 09: 00-20: 00 работен ден, недела / 09: 00-22: 00ч петок и сабота. Електронски сефови во собите, Услуги за перење алишта Велнес и спа центар: Воден свет, Сауна, Релакс зона, Премиум велнес, Приватен спа центар, Аква забавна зона за деца, Сува слајд Солариум, Фитнес центар, Служба за спасување, Тераса за сонце Здравствено велнес центар: Лимфна дренажа, Карбофит, кал, Ексилис и Мезотерапија Обезбеден паркинг, Обезбедена гаража, со 24 часовен видео надзорWiFi бесплатно, Услуги за фотокопирање, 11 сали за состаноци со капацитет до 1000 учесници, Организација на активности за градење тим, Весници, списанија, Тениски и кошаркарски игралишта – далечина 1500м во хотелот Премиер Аква, Адреналински парк, Забавна соба, Изнајмување велосипед, Свечена сала за организирање свадби и прослави, Организација на дегустација со стручно водство на сомелиер, Музичка програма, Продавница за подароци, Игралиште за деца, 24 часа безбедност Спроти хотелот на 150м, има гаража со 350 паркинг места. Со видео надзор, на нашите гости им е обезбедено безбедно место за нивните возила за време на нивниот престој во хотелот. Хотелот нема услуга за паркирање со камериер. Паркинг пред хотелот е достапен само при пријавување и одјавување-30 мин. Поради ограничениот број места пред хотелот, за сите наши гости кои ја користат услугата за сместување, обезбедивме бесплатно користење на гаражата. Паркирањето пред хотелот се третира како дневен паркинг и се наплатува според утврдениот ценовник на лице место.

Опис на програма

Во цената е вклучено: -Велнес и спа центар за време на престој ( од 14 часот после check in,и при напуштање до 11 часот)Полупансион -Користење на спа центарот- Зона и “водениот свет“ -Централен внатрешен базен со „ брза река” со масажери и водени млазници. Внатрешен отворен базен за пливање -Панорански мозаик базен со поглед на бања Врдник -Отворен 25 метарски пливачко рекреативен базен -Голем отворен базен, со инфинити поглед на бања Врник -Детски дел кој опфаќа детски хидромасажен базен и базен со тобогани и водена пештера -Премиер ракиja за добредојде -Неограничено користење на спортските терени ( 2 тениски, терен за кошарка, терен за одбојка ) -Неограничено користење соба за игри во етно хотелот ( билјард, пикадо, тенис, мал фудбал -Неограничено користење на точаци -Можност за доплата на користење на велнес и спа центарот и по одјавување ( 10 евра по лице во работен ден 17 евра во викенд) Политика за деца: -Дете до 5.99 год, Бесплатно ( доколку не користи легло ) -Дете 6-11,99 год доколку престојува со 2 возрасни лица плаќа 50% од цената и користи помошно легло -Дете 6-11,99 год доколку престојува со 1 возрасно лице плаќа 70% од цената и се сместува во двокреветна соба -Фамилијарна соба ( 2 конектрирани двокреветни)- 2 возрасни и две деца до 12 год, плаќаат една цена како за двокреветна соба и на втората добиваат

Удобности

  • Клима
  • WI-FI
  • Паркинг
  • TV

Преглед по соби

Превоз

Галерија

Location

Не успеавте да најдите тоа што го баравте ? Контактирајте не!