Hotel Aqualina

null, Македонија

Duration

3 Days

Group Size

30 People

Tour Type

Adventures Tour

Date

Jan 19' - Dec 21'

Min Age

10+

Pickup From

Airport

Хотел Аквалина се наога во туристичката населба Св.Стефан оддалечен 6 км од центарот на Охрид на регионалниот патен правец Охрид- Св.Наум. Комплексот на хотелот се наоѓа на самиот брег на Охридското езеро опкружен со пространство на бистра езерска вода од една страна и бескрајна зелена шума од националниот парк Галичица од друга страна. Ваквата местоположба Ви дава можност да поминете незаборавен одмор во стилот на модерното опкружување. Конференции : Хотел Аквалина располага со повеке сали и простории за одржување на конгреси,симпозиуми,семинари и бизнис средби. Капацитеот на салите е од 30 до 150 седишта,целосно опремени за непречено одржување на вашите настани. Спортски терени: Хотел Аквалина располага со 2 спортски терени комбиниран за мал фудбал,кошарка, ракомет, тенис, одбојка,и еден терен за голем фудбал. Терените ги задоволуваат потребите за одржување на секакви спортски приредби,а особено идеални за припреми на спортски екипи. Плажа: Хотел Аквалина располага со соптвена плажа. Во склоп на плажата работи и бар со капацитет од 100 седишта каде во секое време на денот може да се освежите со алкохолни и безалкохолни пијалоци со звуците на тивка и пријатна музика.Плажата е опремена со лежалки и чадори за сонце. Гостите можат да уживаат во отворен базен со лежалки и бесплатна услуга за пешкири. Бар-услуга е достапна во двата базени со вкусни сендвичи, свежи салати, коктели и ладни пијалоци. Плажата во летниот период е комплетно покриена со професионални спасувачи на вода. Ресторан : Хотел Аквалина располага со сопствен ресторан со околу 220 седишта погоден за фамилијарни веселби ,крштевки,родендени и свадби.Во склоп на хотелот работи и летна тераса која ви овозможува прекрасен поглед кон езерските бистри води.Врвните специјалитети на нашата кујна ке ви овозможат еден пријатен и незаборавен одмор

ПАКЕТ АРАНЖМАН ЗА НОВА 2024 ГОДИНА

4 ДЕНА/ 3 НОЌИ

  • 30.12.2023 Стандардна вечера со музика во живо и неограничен пијалок до 22 часот
  • 31.12.2023 Појадок, неограничен пијалок од 10-18 ч, грицки, сендвичи, пици
  • Гала Свечена вечера со музика во живо и неограничен пијалок
  • 01.01.2024 Појадок, неограничен пијалок од 10-18 ч, грицки, сендвичи, пици
  • Реприза на Нова година со музика во живо и неограничен пијалок

ЦЕНА: 210 Евра по лице во двокреветна соба

            225 Евра по лице во двокреветна соба со џакузи/сауна

Доплата за еднокреветна соба +30%

Попуст за деца до 4,99 години -30%

Неограничен пијалок: пиво, локлно вино, коњак, узо, вотка, ракија, џус, газирани сокови, вода 

 

AQUALINA HOTEL

 

 

01.09-25.12

Двокреветна

36 €

Еднокреветна

54 €

Цените во табелата се дадени по лице на ден за услуга ноќевање со појадок 

Дополнителни услови:

-Доплата за вечера 10 еур по лице

-Долата за соба со поглед на езеро 10 еур од соба

-Доплата за соба со сауна / џакузи 15 еур од ден 

-Еднокреветна соба +50% доплата

-Дополнително легло попуст -30%

Политика за деца:

-Дете до 2 год бесплатно

-Прво дете од 2- 5,99 год со родители бесплатно

-Второ дете 2- 5,99 има -70 % попуст 

-Дете 6-11,99 год -40% попуст

Туристичка такса вклучена во цената

Политика на отказ на резервација: До 15 дена пред поагање – без пенали, од 14-06 дена пред поагање – 30% пенали, од 5 до 1 ден пред поагање – 100% пенали.

Опис на сместување

Сместување: 1 Апартман со сауна, 6 соби со сауна и француски лежај ,7 соби со џакузи и француски лежај, 64 двокреветни соби,6 трокреветни соби. Сите соби се опремени со ЛЦД ТВ , кабловска телевизија,телефон,WI-FI ,купатило,фрижидер,услуга во соба. Исто така хотелот располага со сопствен паркинг кој е бесплатен за нивните гости.

Удобности

  • WI-FI()

Преглед по соби

Превоз

Галерија

Location

Не успеавте да најдите тоа што го баравте ? Контактирајте не!