AlbanianBulgarianEnglishGreekMacedonianSerbianTurkish

Hotel Tino - Sv.Stefan

null, Македонија

Duration

3 Days

Group Size

30 People

Tour Type

Adventures Tour

Date

Jan 19' - Dec 21'

Min Age

10+

Pickup From

Airport

Сместен на брегот на Охридското Езеро, хотелот Тино Свети Стефан нуди бесплатен wi-fi, бесплатна климатизација, 24 часновна рецепција, велнес центар и ресторан, бесплатен паркинг за гостите (со претходна резервација), конференциска сала. Хотелот располага и со внатрешен базен, надворешен базен и излез на брегот на Охридското Езеро. Вкусен појадок се служи секое утро во хотелот, а за вечера може да се ужива во ресторанот во куќата. Исто така, достапна е и услуга во собата. Велнес областа на хотелот се состои од затворен и отворен базен, сауна, амам и фитнес центар. Масажата се доплаќа и истата е на барање. Во самиот хотел има и посебна просторија за оставање на багажот. Античкиот театар на Охрид се наога на 4км од хотелот, а аеродромот се наоѓа на 12км.

 

Цени изразени по лице на ден

Цени за 2023та год Март Април Мај Јуни Август
Нед-Четв 2200 2400 2900 3370 3680
Петок -Саб 2440 2640 3200 3370 3680
Доп.Легло за деца до 11,9год 300 300 300 600 600
Допл.за поглед езеро 120 120 180 300 300

 

Цени променети и објавени на 13.03.2023

Дополнителни информации:
- Цената е со вклучен појадок и вечера (на шведска маса)
- Доплата за соба со поглед кон езеро е од ноќ по лице
- За фамилијарни апартмани важи Minimum 3 full paying + доплата за 4то лице во зависност од возраст
- Деца до 5,99 години во двокреветна соба се гратис (без дополнително легло, со вклучен појадок и вечера)
- За деца од 6 - 11,99 години во двокреветна соба се доплаќа од ноќ (со дополнително легло, со вклучен појадок и вечера)
- Понудата не важи за празници

  • Трето возрасно лице во стандардна трокеревтна соба има 25% попуст од редовната цена
  • За еднокреветна соба се пресметува +60% од цената по лице.

Во цената не е вклучена туристичка такса по 40мкд по лице од ноќевање. 

Опис на сместување

Хотелското сместување располага со двокреветни соби, апартмани со поглед кон езеро, трокреветни соби, економи двокреветна соба. Секоја соба е удобно опремена со балкон, ТВ со рамен екран и мини бар, сопствен тоалет.

Удобности

  • Клима
  • TV
  • WI-FI

Преглед по соби

Превоз

Галерија

Location

Не успеавте да најдите тоа што го баравте ? Контактирајте не!