AlbanianBulgarianEnglishGreekMacedonianSerbianTurkish

Хотел Аурора

null, Македонија

Duration

3 Days

Group Size

30 People

Tour Type

Adventures Tour

Date

Jan 19' - Dec 21'

Min Age

10+

Pickup From

Airport

Со надморска височина од 1100 метри, ресортот е сместен во источниот планински дел на Македонија, близу до градот Берово, веднаш над Беровското езеро и прекрасниот кањон на Малешевските планини. Точно овој регион, често именуван како мала Швајцарија, се наоѓа еден од четирите воздушни коридори во светот, збогатен со огромно количество на кислород, претворајќи го ресортот во беспрекорно чиста воздушна бања. Изграден од природни елементи, со употреба на вулкански камен и дрво, оплеменет со различни видови на растенија и дрва кои го претвораат ресортот во прекрасна ботаничка градина, збогатен со секојдневниот пој на птиците, припитомени во куќарките соецијално изработени за нив и потставени по боровите кои го опкружуваат комплексот, ресортот е вистинска хармонична бајка. Со своите содржини како: world-class СПА центар, Ресторан што претставува уметничко ремек дело, пет ѕвездено сместување, прекрасни базени, беспрекорна услуга од светска класа и богати и интересни планински содржини, го прават овој луксузен сепак интимен комплекс Вашето совршено бегство од секојдневието…

ВЕЛИГДЕНСКИ ПАКЕТ 2023

  4 дена/3 ноќевања на услуга полупансион(појадок и вечера) + Пикник скара ручек +СПА     

Тип нa соба

3 ноќевања

Дополнително ноќевање

Супериор соба

15438 мкд

3410 мкд

Супериор со поглед

16678 мкд

3720 мкд

Делукс/Џуниор свит

16678 мкд

3720 мкд

Џуниор свит со поглед

19158 мкд

4588 мкд

Апартман

19158 мкд

4588 мкд

Арт студио

22010 мкд

5394 мкд

Вила апартман

60574 мкд(цена за 4 лица)

13950мкд(цена за 4 лица)

Џакузи вила апартман

68758 мкд(цена за 4 лица)

16740мкд(цена за 4 лица)

Велигденскиот пакет 4 дена /3 ноќевања на база полупансион (појадок & вечера) + Пикник Скара Ручек + Спа кој содржи:

14.04-(петок)-Традиционална вечера

- (посни локални специјалитети)

15.04-(сабота)-Пансионска вечера

16.04-(недела)-BBQ (14-17 часот)

- Велигденска анимација за деца

16.04-(недела)-Свечена вечера

-1 час дневно бесплатно користење СПА(претходна резервација)

релаксирачки внатрешен базен, парна бања и сауна.

10% попуст на дополнителни СПА услуги.

3 возрасен во соба: – 30% попуст

Алкохолните и безалкохолните пијалоци не се вклучени

 

1-ви МАЈ  2023

Полупансион (појадок и вечера) + Пикник +СПА     

Тип на соба

2 ноќевања

3 ноќевања

Дополнително ноќевање

Супериор соба

11036 мкд

14818 мкд

3410 мкд

Супериор со поглед

11594 мкд

15686 мкд

3720 мкд

Делукс/Џуниор свит

11594 мкд

15686 мкд

3720 мкд

Џуниор свит со поглед

13454 мкд

18352 мкд

4588 мкд

Апартман

13454 мкд

18352 мкд

4588 мкд

Арт студио

15314 мкд

21018 мкд

5394 мкд

Вила апартман

44640 мкд(цена за 4 лица)

59892мкд(цена за 4 лица)

13950мкд(цена за 4 лица)

Џакузи вила апартман

50840 мкд(цена за 4 лица)

65100мкд(цена за 4 лица)

16740мкд(цена за 4 лица)

Опис на регион

Првомајските празници пакетот содржи:
Полу пансион (појадок & вечера) + Пикник + СПА
2 ноќевања во соба по избор на база полупансион + BBQ ручек на 1 мај.
Тематска вечера - Традиционален Петок и Медитеранска Сабота
1 час бесплатно дневно користење на СПА (со претходна резервација) релаксирачки внатрешен базен, парна бања и сауна.
10% попуст на дополнителни СПА услуги.
3 возрасен во соба: – 30% попуст
Алкохолните и безалкохолните пијалоци не се вклучени 

 

Удобности

Преглед по соби

Превоз

Галерија

Location

Не успеавте да најдите тоа што го баравте ? Контактирајте не!