AlbanianBulgarianEnglishGreekMacedonianSerbianTurkish

Hotel Ruskovec

null, Бугарија

Duration

3 Days

Group Size

30 People

Tour Type

Adventures Tour

Date

Jan 19' - Dec 21'

Min Age

10+

Pickup From

Airport

Хотелот Русковец Ресорт е сместен во јужниот дел на котлината на регионот на Банско, со поглед према планината Пирин, и само на 8км одалеченост од Банско. Хотелот располага со неколку вида на сместувачи капацитети, идеални за сите гости кои се заинтересирани за мир и релаксација. Областа изобилува со 17 минерални извори, кој се со топлина од 30-43степени. Спа центарот е со минарелна вода, голем базен со големина од 10/15м и детски базен со температура од 30-36степени. Веднаш до базенот се наоѓаат сауната, парната бања кој се на располагање на гостите, исто така има и надворешни џакузи со панорамски поглед. На располагање на гостите се и тушеви со пешкири. Велнес центарот изобилува со разни типови на масажи и терапии. Оваа вода служи за терапии и лекување на заболување на коските, кожни болести, белодробни нарушувања, нервни нарушувања, и гастро нарушувања.

 

НОВОГОДИШЕН ПАКЕТ 

ВАЛИДЕН ОД 29.12-02.01.2023

ЗА МИНИМУМ 3 НОЌЕВАЊА ПРЕСТОЈ

 

Тип на сместување Цени во EUR по нок,за минимум 3 ноќевања со појадок и вечера и употреба на СПА со минерална вода
  29 Dec 2022 – 2 Jan 2023
Број на ноќевања Мин.3 Мин.5
HOTEL BUILDING
JUNIOR apartment 234 € 223 €
(2 adults + 1 child up to 3.99yo)
SENIOR apartment 368 € 349 €
(4 adults + 1 child up to 3.99 yo)
SENIOR apartment 351 € 333 €
(2 adults + 1 children up to 11.99 yo)
DETACHED FAMILY VILLAS
Villa COMFORT with 1 bedroom 315 € 299 €
(2 adults +1 child up to 3.99yo)
Villa FAMILY COMFORT  418 € 397 €
(4 adults +1 child up to 3.99yo)
Villa FAMILY COMFORT  402 € 381 €
(2 adults +2 children up to 3.99yo)
Villa FAMILY LUX  515 € 489 €
(4 adults +1 child up to 3.99yo)
Lavender Restaurant - дополнителна Новогодишна вечера на 31.12.2022, задолжителна за сите гости, до искористивање на целокупните места.
На 31.12.2022, стандардната вечера не е вклучена.
Свечена Новогодшна вечера 145 €
Новогодишна вечера во посебна сала за деца од 4-11.99год 80 €
Кетеринг во вилите за Новогодишната вечер, спремена од хотелот - дополнително се плаќа на барање
Возрасен 85 €
Деца 4-11.99год 45 €

 

Цените за изразени за апартман или вила на нок, за минимум 3 или 5 ноќевања. Со уплата на 50% аконтација при резервација

 

Сместување со богат појадок и вечера, гостите на дополнително легло плаќаат вечера од 19еур и дете од 4-11,99год - 10еур. 

Во цената е вклучено: бесплатна спа зона, арома и солена бања, сауна и кнаип, детско игралиште, клима и сеф во соба, фитнес, wi-fi, паркинг, шатл до гондолата во Банско

Во цената НЕ е вклучено: Туристичка такса од 0,61еур, која се плаќа на лице место при чек ин

 

Новогодишната програма започнува во 20:00 и трае до 02:00часот, со музичка програма и ДЏ во ресторан Лавандер,

деца од 4-11,99год- 20:00-00.00часот во посебна сала без родители, со професионални аниматори и дадилки, ќе се грижат за храната, пијалоците и анимацијата за децата. 

 

БЕСПЛАТНО ЗА ДЕЦА: 

Детски клуб со специјална програма за деца од 3-8год, од 09:00-18:00часот, можност и за користење на клубот до 21:00часот но со придружба на родител

(бебешко креветче за спиење, столчиња за оброк, детски бањарки на барање, детски канали)

Електронски игри - бесплатен play station

 

Дополнителни услуги со доплата:

-дополнување на дрво за огрев во камин во вилите - 13еур,

-употреба на надворешно џакузи со минерална вода до 5 гости: 1 час 25еур. 2 часа 43еур

-Доплата за милениче до 10кг е дозволено само во вилите со доплата од 15еур на ноќ

 

Политика на сместување и доплата: 

-Прво дете од 0-3,99год - бесплатно

-Второ дете од 0,3-99го - сместено во бебешко креветче, плаќаат 6еур на ноќ

-Второ дете од 4-11,99год - сместено на дополнително легло во Фамилијарна комфорт Вила или Лукс Вила плаќа -15еур ноќ

-5то возр лице во Вила Фамили Комфорт или Вила Лукс - плаќа 50% од цената на возрасен на регуларен кревет

 

Политика на отказ на резервација: 

26дена пред пристгање - без пенали, по овој период 50% пенали

Доколку клиентот си замине порано, нема поврат на средства

 

 

Удобности

  • Клима
  • WI-FI
  • Паркинг

Преглед по соби

Превоз

Галерија

Location

Не успеавте да најдите тоа што го баравте ? Контактирајте не!