Hotel Spartak ex Sv.Nikola

Сандански, Бугарија

Duration

3 Days

Group Size

30 People

Tour Type

Adventures Tour

Date

Jan 19' - Dec 21'

Min Age

10+

Pickup From

Airport

Во подножјето на Пирин планина, во центарот на градот Сандански се наоѓа хотел Спартак бивши Свети Никола. СПА центарот на хотел се напојува со минерална вода 75 ° С од природен извор. Минералната вода во комбинација со уникатната клима на градот нуди можност за вистинска релаксација. Хотелот има 63 двокреветни соби, 21 еднокреветни соби и 7 апартмани. Располага со: СПА центар: затворен базен со минерална вода, сауна, римска бања, солна соба, фитнес; Безжичен интернет; Снек бар, Пиано бар, Основен ресторан, Ресторан Плумари, Конференциска сала ….

Понудата важи до 23.12.2023 со исклучок на верски, државни празници….
Собите со дополнителен кревет се во ограничен број и се на барање.

 

 

Опис на регион

Цените се за СОБА за 2 ноќевања со појадок  / недела – четврток/
  1 возрасен 1 возрасен+1 дете до 12 г 2 возрасни 2 возрасни+1 дете до 4 г 2 возрасни+1 дете до 4-12 г
Двокреветна 112 103 122 122 152
Стандард
Двокреветна 132 124 142 142 173
Стандард-балкон
Двокреветна 132 129 152 152 183
Класик
Двокреветна 152 150 173 173 Х
Класик-балкон
           
Цените се за СОБА за 2 ноќевања со појадок / петок и сабота /
  1 возрасен 1 возрасен+1 дете до 12 г 2 возрасни 2 возрасни+1 дете до 4 г 2 возрасни+1 дете до 4-12 г
Двокреветна 132 121 142 142 173
Стандард
Двокреветна 152 141 163 163 193
Стандард-балкон
Двокреветна 152 147 173 173 204
Класик
Двокреветна 173 167 193 193 x
Класик-балкон

 

Цените се по соба и вклучуваат:
2 ноќевања со појадок на шведска маса;
Бесплатно користење на спа – центар со внатрешен базен со минерална вода,
Надворешен термално џакузи базен,
Сауна,Римска бања,Солена соба, Фитнес сала;
Бесплатен интернет; Паркинг;
Туристичка такса

Во цената НЕ Е вклучено:
Превоз, Патничко осигурување
Личен трошок на патникот

Напомени !
Деца до 3,99 години престојуваат бесплатно и не добиваат услуга
Понудата важи до 23.12.23 со исклучок на верски, државни празници….
Доплата за ручек или вечера на сет мени :
Возрасен 16 €
Дете 4-12 г. 10 €
Превземање на собата – после 14:00 часот.
Напуштање на собата – до 12:00 ч


Цените се за СОБА за 3 ноќевања со појадок / недела-четврток /
  1 возрасен 1 возрасен + 2 возрасни 2 возрасни + 1 дете до 4 г 2 возрасни +
1 дете до 12 г 1 дете до 4-12 г
Двокреветна 158 147 173 173 220
Стандард
Двокреветна 187 176 203 203 249
Стандард-балкон
Двокреветна 189 185 218 218 264
Класик
Двокреветна 218 215 247 247 x
Класик-балкон
           
Цените се за СОБА за 3 ноќевања со појадок / четврток-сабота /
  1 возрасен 1 возрасен + 2 возрасни 2 возрасни + 1 дете до 4 г 2 возрасни +
1 дете до 12 г 1 дете до 4-12 г
Двокреветна 178 164 193 193 240
Стандард
Двокреветна 207 193 223 223 270
Стандард-балкон
Двокреветна 207 201 237 237 283
Класик
Двокреветна 236 230 266 266 x
Класик-балкон

 

Цените се по соба и вклучуваат:
3 ноќевања со појадок на шведска маса;
Бесплатно користење на спа – центар со внатрешен базен со минерална вода,
Надворешен термално џакузи базен,Сауна,Римска бања,Солена соба,
Фитнес сала;Бесплатен интернет;Паркинг;
Туристичка такса

Во цената НЕ Е вклучено:
Превоз
Патничко осигурување

Напомени !
Деца до 3,99 години престојуваат бесплатно и не добиваат услуга
Понудата важи до 23.12.23 со исклучок на верски, државни празници….
Доплата за ручек или вечера на сет мени :
Возрасен 16 €
Дете 4-12 г. 10 €
Превземање на собата – после 14:00 часот
Напуштање на собата – до 12:00 часот


Цените се за СОБА за 5 ноќевања со појадок / пакет релакс /
  1 возрасен 1 возрасен + 2 возрасни 2 возрасни + 1 дете до 4 г 2 возрасни +
1 дете до 12 г 1 дете до 4-12 г
Двокреветна 261 241 284 284 361
Стандард
Двокреветна 307 287 330 330 407
Стандард-балкон
Двокреветна 307 297 351 351 428
Класик
Двокреветна 353 343 397 397 x
Класик-балкон

 

Цените се по соба и вклучуваат:
5 ноќевања со појадок на шведска маса;
Бесплатно користење на спа – центар со внатрешен базен со минерална вода,
Надворешен термално џакузи базен,
Сауна,Римска бања,Солена соба,Фитнес сала;
Бесплатен интернет;Паркинг;Туристичка такса

Во цената НЕ Е вклучено:
Превоз, Патничко осигурување
 

Напомени !
Деца до 3,99 години престојуваат бесплатно и не добиваат услуга
Понудата важи до 23.12.23 со исклучок на верски, државни празници….
Доплата за ручек или вечера на сет мени :
Возрасен 16 €
Дете 4-12 г. 10 €
Превземање на собата – после 14:00 часот.
Напуштање на собата – до 12:00 ч

Удобности

  • Клима
  • WI-FI
  • SPA
  • Паркинг
  • TV

Преглед по соби

Превоз

Галерија

Location

Не успеавте да најдите тоа што го баравте ? Контактирајте не!