Hotel Medite - Сандански

Сандански, Бугарија

Duration

3 Days

Group Size

30 People

Tour Type

Adventures Tour

Date

Jan 19' - Dec 21'

Min Age

10+

Pickup From

Airport

Новиот термален спа ресорт Медите 5* е целосно реновиран во 2018 година и ви нуди сосема нови светли и пријатни простории, исполнувајќи ги сите можни желби за луксузен и модерен комплекс. Се наоѓа во една од најубавите локации со панорамски поглед на запад на целиот град и на север кон планината. Медите 5* СПА ресорт е прв и единствен дизајниран хотел во Сандански, проектиран од италијанскиот дизајнер Рајмондо Флакомио во 2004 година а реконструиран од Дрен Руди во 2018 година. Комплексот располага со 86 хотелски соби и апартмани, 8 малдивски вили, конференциска сала со капацитет до 200 лица, просторен комплетно нов СПА и велнес центар, фитнес сала, затворен и отворен базен, инфинити базен, гурмански и традиционален ресторани, лоби бар. Сето ова го прави Сандански најпосакувана дестинација за елитен начин на живот, како и за организирање на настани со меѓународно учество. СПА центарот на Медите 5* е изграден на антички тракиски минерални бањи. Што и да барате, ќе го најдете, и ние ќе ви помогнеме и ќе ви помогнеме со лично внимание и грижа. Барови и ресторани – Медите ресторан – интернационална кујна + пици, италијански тестенини, салати, десерти – Таверна Софина – интернационална кујна и традиционални бугарски јадења – Бар базен, Снек бар, МАССА клуб, Дискотека СПА центарот е опремен според најновите технолошки барања и нуди огромна разновидност од релаксирачки терапии, козметички третмани со рекреативен ефект и благотворно влијание врз духот и телото. – Затворен базен со термална вода 28-30 степени (нема детски дел). – Работно време од 09:00-21:00ч. за викендот и од 10:00-20:00ч. во работните денови. – Отворени базени со слатка вода, Лежалки – Во СПА центарот можете да изберете терапии за лице и тело, масажи, водни терапии: – Римска бања,Турска бања,Џакузи,Тропски туш,Хидро масажа;Телесни терапии, Маски за тело и лице со чоколада и мед, – Аромотерапија и алое масажи; – Анти-целулитни процедури, таласо терапија, луксузни третмани за лице… – Новоотворениот MASSA CLUB – 400 седишта – идеален за релаксација во модерна атмосфера.

Опис на регион

Сандански е град на југозападот на Бугарија, во подножјето на Пирин планина на само 40 км од Македонската граница. Овај регион има најтопла клима во Бугарија и најмногу сончеви денови во годината. Тука се наоѓаат над 80 минерални извори со температура од 33°С до 83°С со ниска минерализација и успешно се користат за третмани на најразлични болести.

Опис на сместување

Де лукс соби 30 м2 Можност за сместување на 2 возрасни лица. Собата има брачен кревет или два разделени кревети (2 x 100/200 см), клима, кабловска ТВ, интерактивен ТВ систем, мини бар, термоспој, сет за кафе и чај, фен, бања со туш кабина и / или када, бањарки, хотелска козметика. Некои од собите исто така имаат балкони. Премиум соба 35 м2 Во сите Премиум соби можат да се сместат 2 возрасни и едно дете (или еден возрасен) на софа. Собата има брачен кревет или два разделени кревети (2 x 100/200 см), клима, кабловска ТВ, интерактивен ТВ систем, мини бар, комплет за кафе и чај, сеф, директен телефон, безжичен интернет, фен, бања со туш и / или када, бањарки, хотелска козметика. Некои од собите исто така имаат балкони. Јуниор Суит 40 м2 Во сите соби Јуниор суит можат да сместат 2 возрасни и 2 деца (или еден возрасен) на софа кревет. Јуниор суит има брачен кревет или два разделени кревети (2 x 100/200 см), клима, кабловска ТВ, интерактивен ТВ систем, мини бар, термопар, комплет за кафе и чај, директна надворешна линија, безжичен интернет, фен, бања со туш и / или када, бањарки, хотелска козметика. Некои од собите исто така имаат тераси. Апартаман Делукс 95 м2 Сите апартмани од типот на луксузен апартман имаат 2 спални, можат да се сместат 4 возрасни на редовни кревети и 2 деца (или еден возрасен) на софа кревет. Спалната соба има брачен кревет или два разделени кревети исто и во другата соба (2 x 100/200 см), клима, кабловска ТВ, интерактивен ТВ систем, мини бар, комплет за кафе и чај, сеф, директен телефон, безжичен интернет, фен, бања со туш и / или када, бањарки, хотелска козметика. Некои соби имаат и тераси.

Опис на програма

СПА ХОТЕЛ МЕДИТЕ 5* – Сандански 2023

Цени на ден за соба 01.01.2023-22.12.2023
услуга лица балкон појадок појадок појадок+вечера појадок+вечера
сместување недела-четврток петок и сабота недела-четврток петок и сабота
Де лукс 2   125 135 145 155
Де лукс 1   100 110 113 125
Де лукс 2 да 132 143 152 162
Де лукс 1 да 108 118 120 132
Премиум 2+1   138 148 157 167
Премиум 1   113 123 125 138
Премиум 2+1 да 145 155 164 174
Премиум 1 да 118 127 130 143
Јуниор суит 2+2   186 199 216 228
Јуниор суит 1   157 169 174 188
Апартман де лукс 4+1   256 276 299 320
Вила 1 со 1 спална 2+1   256 294 292 332
Вила 2 со 2 спални 4+2   348 392 437 482
Вила 3 со 3 спални 6+2   482 535 584 638
Цените се во €, плаќање во денарска противвредност 1€ = 62,00 мкд

Деца до 11,99 г. се сместуваат бесплатно со 2 возрасни лица
Доплата за трет возрасен на дополнително легло:  31 € BB  /  49 € HB

Цената е на ден за соба и вклучува:
Појадок или појадок и вечера,
Користење на внатрешен и надворешен базен со минерална вода,
Надворешно џакузи,Финска сауна,Сауна со билки,Парна бања, амам,Јодна соба,
Авантуристички тушеви,Простор за релаксација,Детско игралиште,Фитнес,Паркинг,
Туристичка такса,

Во цената НЕ Е вклучено:
Патничко осигурување
 

Цените важат за сместување од 01.01.2023 до 22.12.2023 година, со исклучок на периодите на верски, национални и регионални празници и специјални пакети.
Хотелот го задржува правото да ги промени условите и цените.

Удобности

Преглед по соби

Превоз

Галерија

Location

Не успеавте да најдите тоа што го баравте ? Контактирајте не!