Hot Springs Medical & Spa - Бања

Банско, Бугарија

Duration

3 Days

Group Size

30 People

Tour Type

Adventures Tour

Date

Jan 19' - Dec 21'

Min Age

10+

Pickup From

Airport

Хотел Хот Спрингс Медикал и СПА се наоѓа во с. Бања (област Разлог), село познато по своите термални извори. Во хотелот се користи минерална вода во Wellness & SPA центар.

Цените се по ЦЕНА ПО СОБА НА ДЕН за 2 ЛИЦА НА БАЗА ПОЛУПАНСИОН

 


 

 

Цени за СЕЗОНА 2023

ЦЕНА ПО СОБА НА ДЕН за 2 ЛИЦА НА БАЗА ПОЛУПАНСИОН
ПЕРИОД ден од неделата dbl comf dbl exec alpine std jun.suite alpine app
21.07-09.09.2023 нед-четв 166 176 191 201 237
пет-сабота 190 201 222 238 269
10.09-22.12.2023 нед-четв 140 153 180 191 217
пет-сабота 170 186 196 212 253
Троспална вила ( макс.сместување на 6+3) 
Период 02.01-20.07.2023 21.07-09.09.2023 10.09-22.12.2023
викенд-недела 440 541 511 593 484 541
Минимум престој за викенд периодот е 2 ноќевања
Доплати
Доплати за плус лице во соба Дете од 0-5.99год на екс.легло бесплатно
Дете од 6-11.99г на 1во екс.лег 31
Дете од 6-11,99г на 2ро екс.лег 21
возр/дете 12+г на 1во екс.лег 41
возр/дете 12+г на 2ро екс.лег 31
Максимум сместување
Тип на соба dbl comf dbl exec alpine std jun.suite alpine app 3bed room
  2+1 2+1 2+2 2+2 2+3 6+3

За резервации од 5+ ноќевања 15% попуст

За резервации од 3-4 ноќевања 10% попуст

Опис на регион

Цени изразени по соба на ден на база Полупансион
Период Ден.во неделата Dbl comfort Dbl executive Alpine Studio Junior Suite Alpine Apartment
02.01-2024-06.04.2024 Неде-Четврток 183 193 208 218 253
Петок-Сабота 198 212 233 243 278
07.04.2024-18.07.2024 Неде-Четврток 157 173 198 208 233
Петок-Сабота 183 198 223 233 259
19.07.2024-22.09.2024 Неде-Четврток 183 193 208 218 253
Петок-Сабота 198 212 233 243 278
23.09.2024-23.12.2024 Неде-Четврток 157 173 198 208 233
Петок-Сабота 183 198 223 233 259
ВИЛА 
Период 02.01.2024-18.07.2024 19.07.2024-22.09.2024 23.09.2024-23.12.2024
преку нед / викенд 471 547 547 592 471 547
Минимум престој за викенд е 2 ноќевања
Доплати
Дополнително сместување Дете од 0-5.99год на екстра легло бесплатно
Дете од 6-11.99год на прво екстра легло 31
Дете од 6-11.99год на второ екстра легло 21
Возрасен или дете од 12+год на прво екстра легло 41
Возрасен или дете на 12+год на второ екстра легло 31
Максимално сместување
ТИП НА СОБА Dbl comfort Dbl executive Alpine Studio Junior Suite Alpine Apartment Вила
  2+1 2+1 2+2 2+2 2+3 6+3
ПАКЕТИ
Vacantion pakage за 5 или повеќе ноќевања, следува 15% попуст на целиот престој
Pakedge - 10%  за 3 или 4 ноќевања, следува 10% попуст на целиот престој
Пакетите не се валидни за Бугарски празници, училишен распуст, и истите не може да се комбинираат со никоја друга промотивна понуда

Опис на сместување

Сите соби и апартмани се елегантно декорирани и дизајнирани да ги задоволат барањата на секој гостин. Хотелот има 138 пространи соби кои се различни по изглед, а најмалите се 25м2. Сите соби и апартмани се опремени со: Телевизор, Телефон, Жичен и безжичен интернет, Сеф, Мини бар.

Опис на програма

Во цените е вклучено: употреба на СПА (базен, сауна, парна бања, амам, солена соба, финска сауна, тепидариум, лакониум, игло и ледена фонтана, теретана, надворешен паркинг, надворешен базен, и ски остава.

Минимум престој од 2 ноќевања преку викенд.

Политика на отказ на резервација: – до 30 дена пред пристигање – без пенали, од 30-21 дена – 1 ноќевање пенали, од 21-14 дена – 50% пенали, од 13-1 дена – 100% пенали.

Удобности

Преглед по соби

Превоз

Галерија

Location

Не успеавте да најдите тоа што го баравте ? Контактирајте не!