Хотел ФОНТАНА Врњачка бања

null, Србија

Duration

3 Days

Group Size

30 People

Tour Type

Adventures Tour

Date

Jan 19' - Dec 21'

Min Age

10+

Pickup From

Airport

Хотел Фонтана се наоѓа во Врњачка бања, до паркот и шеталиштето. Во 2019 год хотелот е комплетно реновиран и располага со 212 сместувачки единици од кои 176 соби и 36 апартмани.
Сите соби се опремени со бања, фен, мини бар, сеф, ТВ , клима и електричен бокал.
Содржина: ресторан, рецепција, лоби бар, конференциска сала, фитнес центар, базен (рекреативен, хидромасажен и детски), модерен Wellness & Spa центар (солена соба, турска бања, тепидариум,сауна,хидро-масажен базен,џакузи), медицински услуги и сувенирница.

Престој : 03.01.2024 -30.04.2024 и 01.10-25.12.2024

Цените се дадени по лице,од ден услуга појадок

SUPERIOR

Цена

Superior double room single use(1/1)

85 €

Superior double or twin room (1/2)

60 €

Опис на регион

Suits:

Цена

1/1

1/2

Suite ( junior, with terrace and one-bedroom)

149 €

75 €

Premier suite

169 €

85 €

Wellness suit

194 €

98 €

01.05.-30.09.2023

SUPERIOR

Цена

Superior double room single use(1/1)

89 €

Superior double or twin room (1/2)

64 €

 

Suits:

Цена

1/1

1/2

Suite ( junior, with terrace and one-bedroom)

153 €

79 €

Premier suite

173 €

89 €

Wellness suit

198 €

102 €

Цените се дадени во евра за уплата во денарска противвредност 1 € =62 мкд

 • Доплата за вечера 12 € по лице на ден
 • Доплата за дополнително лице во апартман 12 €
 • Доплата за соба со тераса 10 € од ден
 • Туристичка такса и осигурување 1,4 € од ден за возрасен и дете
 • Дете до 6,99 год бесплатно во кревет со родители:
 • Дете од 7-11,99 год 50% во заеднички кревет
 • Доплата за паркинг 4,5 € од ден, доколку се престојува 5 и повеќе ноќевања, паркингот е гратис. 

 

Опис на програма

ПРЕМИУМ ПАКЕТ НОВА 2024 ГОДИНА

Новогодишен пакет PREMIUM

3 ноќевања

30.12 - 02.01.2024.

4 ноќевања

29.12-02.01.2024.

5 ноќевања

29.12 -03.01.2024.

Супериор двокреветна

525 Еур

568 Еур

615 Еур

Студио
Стандард

Супериор

Апартман

 

 

570 Еур

 

608 Еур

 

665 Еур

Премиер Апартман

600 Еур

668 Еур

740 Еур

 • Наведените цени се пакет услуги за едно лице

Цената на пакет аранжманот вклучува:

 

 • Сместување во избраната соба со појадок
 • Слатка маса во лоби бар за време на престојот
 • Свечена вечера на  31.12. и 01.01. со музичка програма, шампањ на полноќ, пијалокот не е вклучен во цената
 • Дружење со Дедо Мраз
 • Користење на  Wellness&SPA центарот, еден влез дневно во траење од 2 часа
 • Користење на игротека за деца до 9 години
 • Користење на  фитнес центарот

Цената на пакет аранжманот не вклучува:

 • Туристичка такса 1,5 Еур по лице на ден, осигурување  0,5 Еур. по лице на ден
 • Паркинг 5 Еур,  постои можност за резервација во однос на расположливост
 • Креветче за бебе 5 Еур
 • Доплата за соба со тераса 10 Еур дневно – на барање

Услови за деца:

  • Деца до 2,99 години гратис, користат заедничко легло со родителите (во супериор соба макс.едно дете)или помошно легло во апартманот  Немаат стол во ресторанот за време на свечената вечера на 31.12.2023 и 01.01.2024 год.
  • Деца  03-11,99 год.плаќаат  50% од цената на пакетот, спијат на дополнително легло во апартманите и ги користит сите услови од пакето

   Време на пријавување во хотелот:

   Check in:  14 часот

   Check out: до 10 часот. Late check-out се наплаќа 11 Еур по соба за секој саат по официјалната одјава

Удобности

Преглед по соби

Превоз

Галерија

Location

Не успеавте да најдите тоа што го баравте ? Контактирајте не!