Interhotel Sandanski

Сандански, Бугарија

Duration

3 Days

Group Size

30 People

Tour Type

Adventures Tour

Date

Jan 19' - Dec 21'

Min Age

10+

Pickup From

Airport

Сандански  е град на југозападот на Бугарија, во подножјето на Пирин планина на само 40 км од Македонската граница. Овај регион има најтопла клима во Бугарија и најмногу сончеви денови во годината. Тука се наоѓаат над 80 минерални извори со температура од  33°С до 83°С со ниска минерализација и успешно се користат за третмани на најразлични болести.
Интерхотел Сандански е најголемиот медицински центар за балнеологија и рехабилитација на Балканот и е сместен во самиот центар на градот на главната пешачка улица.

Опис на регион

Цена по соба на ден од 01.03.2023
ТИП СОБА НОЌЕВАЊЕ СО ПОЈАДОК НОЌЕВАЊЕ СО ПОЈАДОК И ВЕЧЕРА
Недела-Четврток Петок и Сабота Недела-Четврток Петок и Сабота
SGL lux (еднокреветна лукс соба)
1adl 78 € 94 € 96 € 112 €
1adl+1chd(4-11.99) 78 € 94 € 105 € 121 €
DBL lux (двокреветна лукс соба)
2adl 100 € 121 € 135 € 157 €
2adl+1chd(0-3.99) 100 € 121 € 135 € 157 €
2adl+1chd(4-11.99) 115 € 139 € 159 € 184 €
2adl+2chd(0-3.99/4-11.99) 115 € 139 € 159 € 184 €
2adl+1chd(12-15.99) 133 € 161 € 186 € 215 €
2adl+2chd(0-3.99/12-15.99) 133 € 161 € 186 € 215 €
DBL SUP (двокреветна супериор соба-студио)
2adl 120 € 146 € 155 € 182 €
2adl+1chd(0-3.99) 120 € 146 € 155 € 182 €
2adl+1chd(4-11.99) 120 € 146 € 164 € 191 €
2adl+2chd(0-3.99/4-11.99) 120 € 146 € 164 € 191 €
2adl+2chd(4-11.99) 120 € 146 € 173 € 200 €
2adl+1chd(12-15.99) 153 € 186 € 206 € 240 €
3adl 153 € 186 € 206 € 240 €
3adl+1chd(0-3.99) 153 € 186 € 206 € 240 €
3adl+1chd(4-11.99) 153 € 186 € 215 € 249 €
3adl+2chd(0-3.99/4-11.99) 153 € 186 € 215 € 249 €
                Studio (студио стандард)
2adl 145 € 174 € 181 € 210 €
2adl+1chd(0-3.99) 145 € 174 € 181 € 210 €
2adl+1chd(4-11.99) 145 € 174 € 190 € 219 €
2adl+2chd(0-3.99/4-11.99) 145 € 174 € 190 € 219 €
2adl+2chd(4-11.99) 145 € 174 € 199 € 228 €
2adl+1chd(12-15.99) 178 € 214 € 232 € 268 €
3adl 178 € 214 € 232 € 268 €
3adl+1chd(0-3.99) 178 € 214 € 232 € 268 €
3adl+1chd(4-11.99) 178 € 214 € 241 € 277 €
3adl+2chd(0-3.99/4-11.99) 178 € 214 € 241 € 277 €
                                  APP lux (апартман лукс)   
2adl 163 € 196 € 199 € 232 €
2adl+1chd(4-11.99) 163 € 196 € 208 € 241 €
2adl+2chd(0-3.99/4-11.99) 163 € 196 € 208 € 241 €
2adl+1chd(12-15.99) 196 € 225 € 250 € 290 €
2adl+2chd(0-3.99/12-15.99) 196 € 236 € 250 € 290 €
3adl 196 € 236 € 250 € 290 €
           APP family (апартман фамилијарен)
3adl 222 € 268 € 276 € 322 €
3adl1chd(4-11.99) 222 € 268 € 285 € 331 €
3adl+2chd(0-3.99/4-11.99) 212 € 255 € 285 € 331 €
3adl+1chd(12-15.99) 244 € 293 € 327 € 380 €
4adl 244 € 293 € 327 € 380 €

 

 Горенаведени цени не важатза период на државни и официјални празници: 

 • 03-04.03.2023 / 08-17.04.2023 / 14-17.04.2023
 • 28-30.04.2023 / 06-07.05.2023 / 22-23.09.2023
 • Божиќ и Нова Година.

Во цената Е вклучено:

 • -Ноќевање со појадок или појадок и вечера, Користење на сауна,, парна бања, фитнес центар
 • -Користење затворен базен со минерална вода од 33⁰С
 • -Користење на отворен базен со минерална вода од 33⁰С,
 • -Користење на отворен термален базен со минерална вода 38⁰С
 • -Лежалка и пешкир покрај базените
 • Безжичен интернет во целиот хотел, Паркинг, Сеф на рецепција, Детско катче со аниматор
 • Туристичка таксa

Во цената НЕ Е вклучено:

 • -Вечера: 18 € возрасен /   9 € дете 4-11,99
 • -Превоз
 • -Патничко осигурување

 

Опис на сместување

ИНТЕРХОТЕЛ 4* САНДАНСКИ

Цени со појадок или појадок и вечера, важат во периодот 02-07.01.2024 година

Сместување

Ноќевање со појадок

Недела-Четрврток

Ноќевање со појадок

Петок-Сабота

 

   

Двокреветна соба

105

127

Еднокреветна соба

82

99

Супериор соба

126

153

Студио – 2 лица

152

183

Апартаман 2 лица

171

206

Апартман фемили 3 лица

234

281

Возрасен од 12 до 15,99 години. На дополнителен кревет во соба, студио или апартман

35

42

Возрасен на дополнителен кревет во студио или апартман

35

42

дете од 0 до 3.99г.

бесплатно

бесплатно

дете од 4 до 11.99г. со 1возрасен во соба

бесплатно

бесплатно

дете од 4 до 11.99г. на дополнително легло во соба

15

19

дете од 4 до 11.99г. на дополнтелно легло во студио или апп

бесплатно

бесплатно

 

Сместување

Ноќевање со појадок и вечера

Недела-Четрврток

Ноќевање со појадок и вечера

Петок-Сабота

Двокреветна соба

141

163

Еднокреветна соба

100

117

Супериор

161

189

Студио - 2 лица

188

219

Апартман 2лица

207

242

Апартман фемили 3лица.

287

335

Возрасен од 12 до 15,99 години. на дополнителен кревет во соба, студио или апартман

53

60

Возрасен на дополнителен кревет во студио или апартман

53

60

дете од 0 до 3.99г.

бесплатно

бесплатно

дете од 4 до 11.99г. со 1возрасен во соба

9

9

дете од 4 до 11.99г. на дополнително легло во соба

25

28

дете од 4 до 11.99г. на дополнтелно легло во студио или апп

9

9

 

Цената е по соба за ноќевање и вклучува:

 • Сместување за соодветен број ноќевања и богат појадок или појадок и вечера;
 • Користење на сауна и фитнес центар;
 • Користење на внатрешен базен со минерална вода со полуолимписка големина;
 • Користење на надворешен базен со минерален изглед;
 • Користење на надворешен термален базен со минерална вода;
 • Користење на паркинг;
 • Безжичен интернет низ целиот хотел;
 • За децата: забавна куќа со професионален аниматор и игралиште на отворено;

 

Во цената е вклучено 9% ДДВ и туристичка такса.

Резервацијата се смета за загарантирана по 100% авансно плаќање на доспеаната сума.

Цените важат за сместување во периодот од 02.01.2024 година. до 7 јануари 2024 година

 

Услови за агентот и гостинот:

 • За валидна резервација ќе се смета, резервација направена со 30% депозитуплатен при самото резервирање од страна на агентот или гостинот, а со целосна уплата до пред поаѓање.
 • Агентот или гостинот има право да ја откаже или промени резервацијата до 7 денапред пристигнувањето без пенали.
 • Агентот или гостинот има право да промени име на резервацијата 3 денапред датата на престигнување без пенали. Промена на име и термин помалку од 3 дена пред датата на пристигнување, агентот или гостинот ја плаќа првата ноќ од резервацијата.
 • Откажување или промена на резервацијата помалку од 7 дена пред датата на пристигнување, агентот или гостинот ја плаќа првата ноќ од резервацијата.
 • Откажување или промена на резервацијата на денот на пристигнување на гостинот или порано напуштање на хотелот, платената сума не подлежи на враќање на агентот или гостинот.
 • Промена или откажување на резервација за време на празници до 30 денапред пристигнување е без пенали.
 • Промена или откажување на резервација за време на празници помалку од 30 денапред пристигнување, агентот или гостинот плаќа 100% од целата резервација.
 • Хотелот прифака рекламации во рок од 48 ч. За валидни рекламации ќе се сметаат оние кои се со документ потпишан  од страна на гостинот и од овластените во хотелот.

Удобности

 • Клима
 • WI-FI
 • Паркинг
 • TV

Преглед по соби

Превоз

Галерија

Location

Не успеавте да најдите тоа што го баравте ? Контактирајте не!