Александра Студиос

Тасос, Грција

Duration

3 Days

Group Size

30 People

Tour Type

Adventures Tour

Date

Jan 19' - Dec 21'

Min Age

10+

Pickup From

Airport

Вила Александра се наоѓа на 50м од плажа, во близина на маркет, ресторани, таверни, компании за изнајмување на автомобили и мотори.

Тип на студиа: Двокреветни и трокреветни студија - на спрат и на приземје. Во собите има соодветен број кревети, опремена мини кујна, фрижидер, балкон, клима (со доплата 7€); 

Во студио е дозволено сместување на лица согласно предвидениот капацитет (број на кревети), преку дозволениот број може да се смести максимум едно дете до 3 години во кревет со родител.

Првиот ден клиентите се сместуваат во исчистена соба, а во текот на престојот самите клиенти се грижат за хигиената во собата.

15% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИЈА НАПРАВЕНА ДО 28.02.2023, СО ЦЕЛОСНА УПЛАТА ДО 20.03.2023

 

  • -Специјалната понуда важи за ограничен број на соби во претпродажба, организаторот може да ја повлече понудата во секое време без претходна најава. 
  • -Цените се однесуваат на наем на студио за 7 ноќевања (без превоз).
  • -Цените се изразени во EUR за уплата во денарска противвредност (1EUR=62MKD).

Опис на програма

Цената вклучува:                                                                             

* 7 ноќевања на база Room Only (наем на соба)                                                                                                      

* Користење на Wi-Fi                                                                                                       

* Собите имаат комплетно опремена кујна (приборот е во согласност со бројот на легла во Studioto)                                  

* Студиата се добиваат исчистени и со променета постелнила а за хигиента на собата во текот на престојот се грижат самите гости                                                                                                               

* Сместувањето во собите е после 14 часот локално време, напуштањето последниот ден е до 10 часот наутро                             

* Гостите се должни првиот ден при влегување во собата да пријават било каков недостаток или оштета која ја забележале.                                                                                                     

Доколку настане некаква штета во текот на престојот, гостите ќе мора да ја платат истата при напуштање на собата.                                                                                                                                                                      

Цената не вклучува:                                                                                                         

* туристичка такса од 0,5€ по соба на ноќ, истата се плаќа директно во објектот                          

*Превоз и Патничко осигурување                                                                                                  

* Доплата за корситење на клима уред се плаќа на лице место 7€                                                                                                         

                                                                                                               

Напомена:                                                                                                           

*бројот на соби кој може да се резервира со Early Booking попуст е ограничен!                                                                          

*агенцијата го задржува правото на промена или прекинување на Early Booking попустите пред наведените датуми на истекување.                                                                                                               

*резервациите направени со Early Booking не може да се комбинират со ниту еден друг попуст                                           

*доколку уплатата не се изврши во предвидениот термин резервацијата ќе биде наплатена по редовна или ревидирана цена во моментот на наплатата.                                                                                                   

*за уплатени два аранжмани 7+7 ноќи добивате 7% попсут на терминот со пониска цена, овој попуст не е валиден за резервации направени по цена со Early booking попуст или било кој друг тип на попуст.                                                                                                  

Удобности

Датуми1/3 Studio1/2
02.06.2023 - 09.06.2023
09.06.2023 - 16.06.2023
16.06.2023 - 23.06.2023
23.06.2023 - 30.06.2023
30.06.2023 - 07.07.2023
07.07.2023 - 14.07.2023
14.07.2023 - 21.07.2023
21.07.2023 - 28.07.2023
28.07.2023 - 04.08.2023
04.08.2023 - 11.08.2023
11.08.2023 - 18.08.2023
18.08.2023 - 25.08.2023
25.08.2023 - 01.09.2023
01.09.2023 - 08.09.2023
08.09.2023 - 15.09.2023
15.09.2023 - 22.09.2023
22.09.2023 - 29.09.2023

Преглед по соби

1/2

Free Wi-Fi

2 Single beds--.--.------ €


1/3 Studio

Free Wi-Fi

2 Single beds--.--.------ €


Превоз

Доплата за превоз (за возрасни) Македонија- Тасос -Македонија :
• Скопје 60€ • Штип 70€      
• Велес 60 € • Радовиш 70€      
• Неготино 60€ • Струмица 70€      
• Граничен премин 60€        
Деца од 2 до 11,99 години: Попуст 10 € од редовната цена. Деца до 1,99 години бесплатно
* Задолжителна доплата за траект - 20 евра за возрасен / 15 евра за дете 2-12 години

Галерија

Location

Не успеавте да најдите тоа што го баравте ? Контактирајте не!