AlbanianBulgarianEnglishGreekMacedonianSerbianTurkish

Вила Аргири

Тасос, Грција

Duration

3 Days

Group Size

30 People

Tour Type

Adventures Tour

Date

Jan 19' - Dec 21'

Min Age

10+

Pickup From

Airport

15% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИЈА НАПРАВЕНА ДО 28.02.2023, СО ЦЕЛОСНА УПЛАТА ДО 20.03.2023

Вила “Argiri” – Скала Потамиа (Golden Beach)

Категорија: Апартманско сместување;
Област: Остров Тасос; Град: Скала Потамиа; Од море: на 5 минути од плажа;
GPS Координати: 40.7147632; 24.7549922;

Тип на студија: Двокреветни, трокреветни и четирикреветни. Во собите има соодветен број кревети, опремена кујна, фрижидер, балкон, клима (со доплата 7€).

  • -Специјалната понуда важи за ограничен број на соби во претпродажба, организаторот може да ја повлече понудата во секое време без претходна најава. 
  • -Цените се однесуваат на наем на студио за 7 ноќевања (без превоз).
  • -Цените се изразени во EUR за уплата во денарска противвредност (1EUR=62MKD).

Забелешка:
Во студио е дозволено сместување на лица согласно предвидениот капацитет (број на кревети), a преку дозволениот број може да се смести максимум едно дете до 3 години во кревет со родител. Првиот ден клиентите се сместуваат во исчистена соба, а во текот на престојот самите клиенти се грижат за хигиената во собата.

Сите соби се опремени со: кујна, клима уред, ТВ,  Wi-Fi бесплатно

Опис на програма

– 7 ноќевања на база Room Only (наем на соба);

– При резервација задолжителна уплата на аконтација од 30%, во случај на откажување, уплатената аконтација не се враќа;

– Цените се изразени во еур за уплата во денарска противвредност 1€ = 62 мкд;

–  Во студиата дозволено е сместување на лица согласно со предвидениот капацитет, т.е. број на легла. Преку дозволениот број може да се смести максимум едно дете до 3 години во кревет со двајца возрасни – БЕСПЛАТНО;

–  Wifi – БЕСПЛАТНО;

– Собите имаат комплетно опремена кујна (приборот е во согласност со бројот на – легла во Studioto);

– Студиата се добиваат исчистени и со променета постелнина, а за хигиенaта на – собата во текот на престојот се грижат самите гости;

– Сместувањето во собите е после 14 часот по локално време, напуштањето последниот ден е до 10 часот наутро по локално време;

ПОПУСТИ И ДОПЛАТИ

– Клима – доплата 7€ на ден;

 

*бројот на соби кој може да се резервира со Early Booking попуст е ограничен!
*агенцијата го задржува правото на промена или прекинување на Early Booking попустите пред наведените датуми на истекување.
*резервациите направени со Early Booking не може да се комбинират со ниту еден друг попуст!
*доколку уплатата не се изврши во предвидениот термин резервацијата ќе биде наплатена по редовна или ревидирана цена во моментот на наплатата. 
*за уплатени два аранжмани 7+7 ноќи добивате 7% попсут на терминот со пониска цена, овој попуст не е валиден за резервации направени по цена со Early booking попуст или било кој друг тип на попуст.

Удобности

  • Клима
  • WI-FI
  • Кујна
  • TV
Датуми1/2 Studio1/4
02.06.2023 - 09.06.2023
09.06.2023 - 16.06.2023
16.06.2023 - 23.06.2023
23.06.2023 - 30.06.2023
30.06.2023 - 07.07.2023
07.07.2023 - 14.07.2023
14.07.2023 - 21.07.2023
21.07.2023 - 28.07.2023
28.07.2023 - 04.08.2023
04.08.2023 - 11.08.2023
11.08.2023 - 18.08.2023
18.08.2023 - 25.08.2023
25.08.2023 - 01.09.2023
01.09.2023 - 08.09.2023
08.09.2023 - 15.09.2023
15.09.2023 - 22.09.2023
22.09.2023 - 29.09.2023

Преглед по соби

1/2 Studio

Free Wi-Fi

2 Single beds--.--.------ €


1/4

Free Wi-Fi

2 Single beds--.--.------ €


Превоз

Доплата за превоз (за возрасни) Македонија- Тасос -Македонија :
• Скопје 60€ • Штип 70€
• Велес 60 € • Радовиш 70€
• Неготино 60€ • Струмица 70€
• Граничен премин 60€  
Деца од 2 до 11,99 години: Попуст 10 € од редовната цена. Деца до 1,99 години бесплатно
* Задолжителна доплата за траект - 20 евра за возрасен / 15 евра за дете 2-12 години

Галерија

Location

Не успеавте да најдите тоа што го баравте ? Контактирајте не!