AlbanianBulgarianEnglishGreekMacedonianSerbianTurkish

Интерхотел Сандански-Водици

Сандански, Бугарија

Duration

3 Days

Group Size

30 People

Tour Type

Adventures Tour

Date

Jan 19' - Dec 21'

Min Age

10+

Pickup From

Airport

ИНТЕРХОТЕЛ САНДАНСКИ  19-22.01.2023 - закуп

Сандански е град на југозападот на Бугарија, во подножјето на Пирин планина на само 40 км од Македонската граница.

Овај регион има најтопла клима во Бугарија и најмногу сончеви денови во годината.

Тука се наоѓаат над 80 минерални извори со температура од 33°С до 83°С со ниска минерализација и успешно се користат за третмани на најразлични болести. 

Интерхотел Сандански е најголемиот медицински центар за балнеологија и рехабилитација на Балканот и е сместен во самиот центар на градот на главната пешачка улица.

 

ТИП СОБА

НОЌЕВАЊЕ СО ПОЈАДОК

НОЌЕВАЊЕ СО ПОЈАДОК И ВЕЧЕРА

Недела-Четврток

Петок и Сабота

Недела-Четврток

Петок и Сабота

                                                                         SGL lux (еднокреветна лукс соба)

1adl

74€

88

92€

107€

1adl+1chd(4-11.99)

74€

88

101€

116€

                                                                       DBL lux (двокреветна лукс соба)

2adl

93

114

131€

151€

2adl+1chd(0-3.99)

93

114

131€

151€

2adl+1chd(4-11.99)

109€

132

155€

177€

2adl+2chd(0-3.99/4-11.99)

109€

132

155€

177€

2adl+1chd(12-15.99)

127€

153

181€

207€

2adl+2chd(0-3.99/12-15.99)

127€

153

181€

207€

 

Цените се во €, плаќање во денарска противвредност 1€ = 62,00 мкд

СМЕСТУВАЊЕ И НАПУШТАЊЕ НА СОБИТЕ:

Сместување во собите по 14:00 ч. (локално време)
Напуштање на собите до 12:00 ч. (локално време)

 

Во цената Е вклучено:

Ноќевање со појадок/полупансион, Користење на сауна, парна бања, фитнес центар

Користење затворен базен со минерална вода од 33⁰С, Користење на отворен базен со минерална вода од 33⁰С, 

Користење на отворен термален базен со минерална вода 38⁰С, Лежалка и пешкир покрај базените

Безжичен интернет во целиот хотел , Паркинг, Сеф на рецепција, Детско катче со аниматор, Туристичка такса

 

Во цената НЕ Е вклучено:

Превоз, Патничко осигурување, Личен трошок на патникот, Неспомнати услуги

 

СМЕСТУВАЊЕ: Интерхотел Сандански нуди сместување во 262 пространи соби, 17 апартмани и 6 студија. Сите имаат модерна, пространа и пријатна внатрешност.
Големината еднокреветни и двокреветни соби 25м2.

ВО СОБИТE
кабловска телевизија, безжичен интернет, телефон, минибар (со доплата), бањите се со специјална тоалетна козметика, балкун со поглед на градот, планината, базенот, паркингот или паркот.

DBL – двокреветна лукс
Брачен кревет или два единечни, софа на спуштање и можност за бебешко креветче
Максимален капацитет: 2 возрасни + 1 дете до 15,99 + 1 дете до 3,99

DBL SUP (двокреветна супериор соба-студио)
Спална со  брачен кревет (без прозор), физички одделена (без врата) дневна со кауч на спуштање и можност за бебешко креветче (4 студиоа вкупно).
Максимален капацитет: 3 возрасни + 1 дете до 11,99 год + 1 дете до 3,99 год

STD – студио стандард
Спална со  брачен кревет, физички одделена (без врата) дневна со кауч на спуштање и можност за бебешко креветче  (1-4 кат).
Максимален капацитет: 3 возрасни + 1 дете до 11,99 год + 1 дете до 3,99 год

APP – апартман лукс
Спална со еден брачен кревет, физички одделена (со врата) дневна со кауч на спуштање и можност за бебешко креветче, две купатила(5-7 кат)
Максимален капацитет: 3 возрасни + 1 дете до 11,99 год + 1 дете до 3,99 год.

 

НАПОМЕНА!
Хотелот не прима домашни миленици

Разгледи во близина на Сандански

Рилскиот манастир, еден од најголемите манастири во Бугарија. Изградена во 30-тите години наХ век. Денес Рилскиот манастир е дел од светското наследство на УНЕСКО, со својата автентична атмосфера,бесценети икони и резби, привлекува посетители од целиот свет. Рилски манастирот се наоѓа меѓу миризливи борови шуми на планината Рила, 63 км. од градот Сандански.

Мелник–“градот на виното” е најмалиот град во Бугарија со население од само 230 жители. Мелник е место со богато историско наследство, пријавен за културно-историски резерват и градски музеј. Мелник исто така е прочуен по своите висококвалитетни вина. Мелник е оддалечен 20 км. од Сандански.

Рожденски манастир, 7 км. од Мелник, е вториот по големина манастир во Бугарија по Рилскиотманастир. Со своите уникатни резби и витраж, тој е вистински ремек-дело на средниот век.Природниот резерват Рупите со својата уникатна природа, фауна и термални извори е на само15 км. од Сандански. Во Рупите можете да ја посетите куќата на најпознатиот бугарски пророк Ванга. Во самата близина по волјата на баба Ванѓа, во 1992 година е изграден храм-споменик “Света Петка Бугарска” – еден од 100-те национални туристички објектот во Бугарија. Рупите е кратер на угаснет вулкан. Постојат остатоци од древниот град Хераклеја Синтика.

 

УСЛОВИ ЗА АГЕНТОТ И ГОСТИНОТ:

1.            За валидна резервација ќе се смета, резервација направена со 30% депозит уплатен при самото резервирање од страна на агентот или гостинот, а со целосна уплата до пред поаѓање.

2.            Агентот или гостинот има право да ја откаже или промени резервацијата до 7 денапред пристигнувањето без пенали.

3.            Агентот или гостинот има право да промени име на резервацијата 3 дена пред датата на престигнување без пенали. Промена на име и термин помалце од 3 дена пред датата на пристигнување, агентот или гостинот ја плаќа првата ноќ  од резервацијата.

4.            Откажување или промена на резервацијата помалку од 7 денапред датата на пристигнување, агентот или гостинот ја плаќа првата ноќ од резервацијата.

5.            Откажување или промена на резервацијата на денот на пристигнување на гостинот или порано напуштање на хотелот, платената сума не подлежи на враќање на агентот или гостинот.

6.            Промена или откажување на резервација за време на празници до 30 денапред пристигнување е без пенали.

7.            Промена или откажување на резервација за време на празници помалку од 30 денапред пристигнување, агентот или гостинот плаќа 100% од целата резервација.

9.            Хотелот прифака рекламации во рок од 48 ч. За валидни рекламации ќе се сметаат оние кои се со документ потпишан од страна на гостинот и од овластените во хотелот.

Важат Општите услови на СКТМ и Т.А. ЈК ТРАВЕЛ

Удобности

Преглед по соби

Превоз

Галерија

Location

Не успеавте да најдите тоа што го баравте ? Контактирајте не!