AlbanianBulgarianEnglishGreekMacedonianSerbianTurkish

Хотел Бистра и Спорт

null, Македонија

Duration

3 Days

Group Size

30 People

Tour Type

Adventures Tour

Date

Jan 19' - Dec 21'

Min Age

10+

Pickup From

Airport

Хотелот Бистра е сместен во подножјето на планината Бистра, близу до Мавровското езеро и три жичари, кои водат до прекрасните скијачки терени. Опкружен со природна убавина, хотелот нуди пријатен престој, одмор, забава и рекреација преку целата година.

Хотелот поседува 118 кревети во удобно уредени соби со џакузи кади и тушеви, телефон и ТВ.

Ресторанот нуди богат избор на исклучителни специјалитети од морска храна и традиционални јадења.

Уште едно одлично место. За сите кои сакаат да се освежат имаодличен базен.
Тој е идеален за подобрување на вашата кондиција, за забава или само за освежување на крајот од денот. Уште една можност за релаксација нуди и нашето џакузи.

За сите вас кои сакате спортски активности, ние имаме целосно опремен фитнес клуб за рекреација.

Во хотел Бистра можете максимално да се релаксирате со нашата сауна. Пространата сауна ви е на располагање за одмор, релаксација и разговор, Хотел Бистра располага и со игротека за најмладите гости.

 

ЦЕНИ ИЗРАЗЕНИ ПО ЛИЦЕ НА ДЕН НА БАЗА ПОЛУПАНСИОН , ИЗРАЗЕНИ ВО ЕУР, ПЛАЌАЊЕ ИСКЛУЧИВО ВО ДЕНАРСКА ПРОТИВВРЕДНОСТ 62МКД

Цени Недела на Четврток

Тип на соба Стандард Со џакузи
еднокреветна 99еур 109еур
двокреветна 59еур 69еур

 

Цени Петок и Сабота

еднокреветна 129еур 139еур со џакузи
двокреветна 79еур 89еур со џакузи

 

 

Цени за период од 30.12-08.01.2023 и 15,02-19.02.2023

Двокреветна 119еур 129еур со џакузи

 

 


 

ХОТЕЛ СПОРТ

 

Хотелот Спорт се состои од две згради со 28 Делукс гостински соби, 4 апартмани, ресторан и бар. Сите соби се опремени со приватна бања, сателитски ТВ приемник и директна телефонска линија. Хотелот Спорт обезбедува најповолно сместување во ски центарот Маврово, преку целата година. Во пријатниот ресторан, ви нудиме голем избор од исклучителни морски специјалитети, голем избор од интернационални специјалитети и традиционални македонски јадења. Ако не сте риболовец, но сепак уживате во се што доаѓа од морето, повелете. Широк избор на јадења од земјата, подготвени за вас. Добра храна и вино за уживање во секое годишно време…

Придружете ни се во нашиот бар, во моментите на релаксација. Ќе имате можност да сретнете нови луѓе и да поминете квалитетно време со вашите пријатели.

ЦЕНИ ИЗРАЗЕНИ ПО ЛИЦЕ НА ДЕН НА БАЗА ПОЛУПАНСИОН - ХОТЕЛ СПОРТ

Цени од Недела до Четврток

Тип на соба Стандард Апартман
Еднокреветна 95еур 105еур
Двокреветна 55еур 65еур

 

Цени Петок и Сабота

Тип на соба Стандард Апартман
Еднокреветна 125еур 135еур
Двокреветна 75еур 85еур
Цени за двокреветна НГ 30.12-08.01.2022 и 15.02-19.02.2023 115еур 125еур

Опис на програма

Во цената е вклучено: 

-Полупансион (појадок и вечера) , интернет, паркинг, детско катче,

-употреба на спа (внатрешен базен, сауна, турска бања, џакузи) - Хотел Бистра

-Употреба на спа (внатрешен базен и сауна) - хотел Спорт

-20% попуст за ски карта

 

за потврда на резервација е потребно уплата на 50% аконтација, во случај на отказ или промена на резервација

До 14 дена пред пристигање - без пенали за промена и отказ

Од 13-7 дена пред пристигање - 50% пенали

Од 7-0дена пред пристигање - 100% пенали

 

Деца: 

Дете до 4,99год- бесплатно

Дете од 6-11,99год - 50% попуст 

Дете од 12год - се калкулира како возрасно лице

Доплата за милениче - 5еур по нок

 

Удобности

Преглед по соби

Превоз

Галерија

Location

Не успеавте да најдите тоа што го баравте ? Контактирајте не!