Hotel Tonanti - Врњачка бања

Врњачка бања, Србија

Duration

3 Days

Group Size

30 People

Tour Type

Adventures Tour

Date

Jan 19' - Dec 21'

Min Age

10+

Pickup From

Airport

Хотелот „Тонанти“ е еден од најлуксузните на овие простори. Се наоѓа во центарот на Врњачка Бања, во близина на централниот дел на паркот. Без разлика дали ќе одите во Тонанти хотел и Врњачка Бања за одмор и релаксација, лесна рекреација или инекција со адреналин, без разлика дали сте тука за деловни активности, конференции или лични тренинзи, хотелот е посветен на тоа да се чувствувате пријатно, внимателно и задоволно на секој чекор, како во удобноста на вашиот дом. Хотелот има 146 соби со различни капацитети за сместување: стандардни двокреветни соби, трокреветни соби и апартмани, како и луксузен претседателски апартман од 100 квадратни метри, исто така две соби прилагодени за лица со посебни потреби.

 

ПАКЕТ НОВА ГОДИНА 2024

Термин

30.12.2023. - 02.01.2024.

31.12.2023. – 03.01.2024.

Тип на соби:

1/1 st

1/2 st

1/2 lux

Apartman

Цена по соба :

722 €

1028 €

1089 €

1337 €

Доплата за трет возрасен:

326 €

 

 

Доплата за деца :

  • Деца до 4 год не плаќаат
  • Деца од 4 до 12 год.плаќаат  108 € на заедничко легло,односно 175 € на дополнително легло.
  • Деца над  12 год се сметаат како возрасни,
  • Доплата за соби со тераса  30 € од ден

Туристичка такса:

1,5 € за возрасни/ 1 за деца од 7-15 год

Паркинг:

Паркинг се плаќа 7 од ден

Резервација за паркинг место не е задолжителна                

 

ЦЕНАТА ВКЛУЧУВА:

               - Полупансион (појадок 07:30 – 10:30h ; вечера 18:30 – 21:30h)

              - 31.12. – свечена вечера во банкет сала со неограничен домашен пијалок со музичка програма

              -  01.01.– свечена вечера во банкет сала со музичка програма (без пијалок)

              -  Услугите на Wellness & Spa центар (работно време: 10:00 – 22:00h)

               - Fitness центар(работно време:08:00 – 22:00h

               - Игротека за деца со обезбедена услуга за чување на деца (работно време: 08:00 – 22:00)

               - Сеф во соба

               - Wireless интернет конеција

 

Опис на сместување

Сместувачките единици се поделени на три независни блока во централниот дел поврзани со кружно скалило од мермер пред ѕидот на водата и панорамски лифтови со поглед на атриумот и надворешниот базен. Аква-зоната, веднаш до барот, се состои од базени, две џакузи и разни атракции на вода. Затворениот базен, со површина од 300 квадратни метри, е поврзан со стаклена фасада за демонтирање со надворешни базени: голем, од 600 квадратни метри, со водопад и детски базен, со површина од 50 квадратни метри. Во рамките на нивниот уникатен центар за спа и велнес има три сауни, просторија за солена вода, ладна просторија, парна бања, пловечка бања и четири простории за масажа (од кои едната е двојна, за парови). Центарот е поврзан со зоната за релаксација, која е целата во стакло и е свртена кон паркот. Смирувачка музика и арома терапија (дискретни мириси на есенцијални масла) придонесуваат за атмосфера на уживање и релаксација.

РЕДОВНИ ЦЕНИ ВО ОБРАБОТКА

 

Опис на програма

-Цени изразени на база на полупансион (појадок се служи од 07:30 до 10:30 часот, вечера од 18:30 до 21:30 часот)

во нив НЕ Е вклучена туристичката такса - 1.2eur по лице на ден

-Доплата за дете од 4-11,99год - 26еур ако дели кревет со родители, или 36еур на помошно легло

-Дете од 12год се калкулира како возрасно лице и користи дополнително легло, и се наплаќа - 46еур на ден

-Доплата за соба со тераса – 30еур на ден -

 

Неограничена употреба на велнес & СПА центар (отворен и затворен базен, финска сауна, био сауна, инфрацрвена сауна, солена соба, релакс соба со тепидариум и амам) од 08 до 22 часот.

Спа комплет е вклучен во цената. (Бањарка и влечки во соба и обезбедена е крпа на рецепцијата во спа центарот).

-Бесплатно користење на две игротеки за деца на возраст од 0 до 3 и 4 до 8 години, бројни едукативни и креативни објекти, како и обезбедената услуга на чување деца во игротеки од 08 до 22 часот

-Бесплатно користење на фитнес-центар од 08:00 до 22:00 часот Политика на отказ на резервација:

-Отказ на резервација од 90-45дена пред пристигање – 15% пенали

-Отказ на резервација од 44-30дена пред пристигање – 20% пенали

-Отказ на резервација од 29-20дена пред пристигање – 30% пенали

-Отказ на резервација од 19-15дена пред пристигање – 40% пенали

-Отказ на резервација од 14-10дена пред пристигање – 80% пенали

-Отказ на резервација од 9-6дена пред пристигање – 90% пенали

-Отказ на резервација од 5-0дена пред преистигање – 100% пенали

Удобности

  • Клима
  • TV
  • WI-FI

Преглед по соби

Превоз

Галерија

Location

Не успеавте да најдите тоа што го баравте ? Контактирајте не!