AlbanianBulgarianEnglishGreekMacedonianSerbianTurkish

Hotel Buket - Златибор

Златибор, Србија

Duration

3 Days

Group Size

30 People

Tour Type

Adventures Tour

Date

Jan 19' - Dec 21'

Min Age

10+

Pickup From

Airport

Hotel Buket - Zlatibor
Ценовник валиден до 25.12.2022 и после 03.01.2023
Цени изразени по лице на ден на база Полупансион
Соби
стд 1/2 комфорт 1/2 сту 1/1
68еур 73еур 84еур
Апартмани
стд 1/2 комфорт 1/2 букет 1/3
78еур 81еур 84еур

 

Цените се изразени по лице на на ден на база Полупансион

Цена за појадок, се одзема по 6еур по лице на ден

Цените се изразени во еур, плаќање исклучиво во денарска противвредност од 1еур=62мкд

 

Во цената е вклучено: употреба на фитнес, Спа центар (затворен базен, хидромасажна када, топли клупи, солена соба, парна бања, финска и био сауна) 

-Дополнително легло се плака 50% 

-Трето и четврто лице во апартманите се доплака 70% 

-Доколку во апартман престојува едно лице, цената се зголемува за 70% 

-Пансионските оброци се служат на шведска маса, доколку се помалку од 10 гости, бираат на база анкета

-Деца до 6,99год со 2 возрасни лица - бесплатно, деца од 7-11,99год - плаќаат 21еур на база BB, или 24еур на база HB ( децата се евидентираат со пасош) 

-За резервација е потребно 30% при резервација, доплата 10дена пред пристигање. 

-Во случај на непојавување или отказ на резервација, аконтацијата не се рефундира. 

-Бебешко креветче - бесплатно ( на барање)

-Во цената не е вклучена туристичка такса од 1еур по лице на ден, и осигурување од 0,1еур на ден

-Деца од 7-14,99год - плакаат такса од 0,5еур на ден, осигурување 0,1еур на ден (помали од 7год, плакаат само осигурување)

-За престој подолог од 5 ноќевања, хотелот одобрува 10% попуст, и за 8 ноќевања или подолг период 15% попуст. 

Удобности

Преглед по соби

Превоз

Галерија

Location

Не успеавте да најдите тоа што го баравте ? Контактирајте не!