AlbanianBulgarianEnglishGreekMacedonianSerbianTurkish

Interhotel Sandanski 4*

Сандански, Бугарија

Duration

3 Days

Group Size

30 People

Tour Type

Adventures Tour

Date

Jan 19' - Dec 21'

Min Age

10+

Pickup From

Airport

23 ти Октомври 2022 – Интерхотел 4*, Сандански

22.10.2022-24.10.2022

 

Сандански е град на југозападот на Бугарија, во подножјето на Пирин планина на само 40 км од Македонската граница. Овај регион има најтопла клима во Бугарија и најмногу сончеви денови во годината. Тука се наоѓаат над 80 минерални извори со температура од 33°С до 83°С со ниска минерализација и успешно се користат за третмани на најразлични болести. Интерхотел Сандански е најголемиот медицински центар за балнеологија и рехабилитација на Балканот и е сместен во самиот центар на градот на главната пешачка улица.

ЦЕНОВНИК:- Долунаведените цени се дадени по соба за 2 ноќевање на база ноќевање со појадок  

цена :  2 ноќевања со појадок 189 евра за 2 лица

 

 

ИНТЕРХОТЕЛ САНДАНСКИ НОЌЕВАЊЕ СО ПОЈАДОК
ЕДНОКРЕВЕТНА СОБА 146€
ДВОКРЕВЕТНА СОБА 189€
СУПЕРИОР СОБА 227€
СТУДИО 273€
АПАРТМАН 307€
ДОПОЛНИТЕЛНО ЛЕГЛО ВОЗВРАСЕН И (12-15.99г) 64€
ДОПОЛНИТЕЛНО ЛЕГЛО ДЕТЕ 4-11.99 г 32€
БЕБЕ ДО 3.99г Бесплатно

 

1 еуро=62

 

 

 

 

Во цената Е вклучено:

 • -Две ноќевање со појадок по СОБА
 • -Користење на сауна, парна бања, фитнес центар
 • -Користење затворен базен со минерална вода од 33⁰С
 • -Користење на отворен базен со минерална вода од 33⁰С,
 • -Користење на отворен термален базен со минерална вода 38⁰С
 • -Лежалка и пешкир покрај базените, Безжичен интернет во целиот хотел
 • -Паркинг, Сеф на рецепција, Детско катче со аниматор
 • -Туристичка такса

 

Во цената не е вклучено.

 • -Превоз, Патничко осигурување 

 

Доплата за Вечера

 • -15€  возрасен и дете 12-15,99 г, и 8€  дете 4-12

 

Доплата за превоз

 • -Можност за превоз од: Битола, Прилеп, Неготино, Скопје, Велес, Струмица – 40€ по лице

 

Сместување

Интерхотел Сандански нуди сместување во 262 пространи соби, 17 апартмани и 6 студија. Сите имаат модерна, пространа и пријатна внатрешност.
Големината еднокреветни и двокреветни соби 25м2.

 

Во собите
кабловска телевизија, безжичен интернет, телефон, минибар (со доплата), бањите се со специјална тоалетна козметика, балкун со поглед на градот, планината, базенот, паркингот или паркот.

 

DBL – двокреветна лукс
Брачен кревет или два единечни, софа на спуштање и можност за бебешко креветче
Максимален капацитет: 2 возрасни + 1 дете до 15,99 + 1 дете до 3,99

 

DBL SUP (двокреветна супериор соба-студио)
Спална со  брачен кревет (без прозор), физички одделена (без врата) дневна со кауч на спуштање и можност за бебешко креветче (4 студиоа вкупно).
Максимален капацитет: 3 возрасни + 1 дете до 11,99 год + 1 дете до 3,99 год

 

STD – студио стандард
Спална со брачен кревет, физички одделена (без врата) дневна со кауч на спуштање и можност за бебешко креветче  (1-4 кат).
Максимален капацитет: 3 возрасни + 1 дете до 11,99 год + 1 дете до 3,99 год

 

APP – апартман лукс
Спална со еден брачен кревет, физички одделена (со врата) дневна со кауч на спуштање и можност за бебешко креветче, две купатила(5-7 кат)
Максимален капацитет: 3 возрасни + 1 дете до 11,99 год + 1 дете до 3,99 год.

 

НАПОМЕНА!
Хотелот не прима домашни миленици

 

СМЕСТУВАЊЕ И НАПУШТАЊЕ НА СОБИТЕ:

Сместување во собите по 14:00 ч. (локално време)
Напуштање на собите до 12:00 ч. (локално време)

Опис на регион

Сандански е град на југозападот на Бугарија, во подножјето на Пирин планина на само 40 км од Македонската граница. Овај регион има најтопла клима во Бугарија и најмногу сончеви денови во годината. Тука се наоѓаат над 80 минерални извори со температура од 33°С до 83°С со ниска минерализација и успешно се користат за третмани на најразлични болести. Интерхотел Сандански е најголемиот медицински центар за балнеологија и рехабилитација на Балканот и е сместен во самиот центар на градот на главната пешачка улица. 

Опис на сместување

Сандански е град на југозападот на Бугарија, во подножјето на Пирин планина на само 40 км од Македонската граница. Овај регион има најтопла клима во Бугарија и најмногу сончеви денови во годината. Тука се наоѓаат над 80 минерални извори со температура од 33°С до 83°С со ниска минерализација и успешно се користат за третмани на најразлични болести. Интерхотел Сандански е најголемиот медицински центар за балнеологија и рехабилитација на Балканот и е сместен во самиот центар на градот на главната пешачка улица. 

Удобности

Преглед по соби

Превоз

Галерија

Location

Не успеавте да најдите тоа што го баравте ? Контактирајте не!