Grand Tornik 5* Златибор

Златибор, Србија

Duration

3 Days

Group Size

30 People

Tour Type

Adventures Tour

Date

Jan 19' - Dec 21'

Min Age

10+

Pickup From

Airport


ЦЕНИ ЗА ЗИМА 2023/2024 ВО ИЗРАБОТКА

Доплати:
1-во дете до 5,99 г. со 2 возрасни лица ГРАТИС;
2-ро дете до 5,99 г. со 2 возрасни лица плаќа 20,50€ по лице на ден;
Деца од 6-11,99 г.   со 2 возрасни лица плаќаат 45€ по лице на ден;
3-то возрасно лице на дополнително легло доплаќа 80€ по лице на ден;

Во цената Е вклучено:
Појадок (07:00-11:00ч) и Вечера (18:00-21:30ч)
Неограничено користење на Spa & Wellness центар (внатрешен базен, хидромасажна када, финска сауна, парна бања, топла соба, био сауна, руска бања, тепидариум, амам, локониум, ледена фонтана, весели тушеви)
Безжичен интернет низ цел хотел и паркинг
Бебе креветче (задолжителна резервација)

Во цената НЕ Е вклучено:
Превоз, Патничко осигурување
Туристичка такса по лице на ден 1,30€ возрасен; 0,60€ деца 7-14,99 г.; деца до 7 г. не плаќаат
Хотелско осигурување 0,20€ по лице на ден плааќаат сите гости
(Туристичка такса и Хотелско осигурување се плаќа во агенција)

Услови за откажување и промена на термин:
Секој гостин е должен во писмена форма да ја откаже или промени својата резервација.
Рокови за откажување на резервација:
До 8 дена пред почеток на аранжман БЕЗ ПЕНАЛИ
7-0 дена пред почеток на аранжман 100% од вкупната сума на аранжманот
Доколку гостинот го напушти хотелот предвреме уплатените средства нема да ги рефундира.

 

Опис на сместување

Двокреветни соби, Јуниор апартман, Супериор апартман, Лукс апартман

Во собите: собен сервис, слуги за перење и пеглање, фен, мини бар, сеф во собата, телевизор, телефон, безжичен интернет, бањарка, влечки

Опис на програма

Гранд Хотел Торник, единствениот хотел со 5 *на Златибор, и е вистинскиот избор за оние кои сакаат да ја доживеат оваа дестинација на сосема нов начин.
Се наоѓа на надморска височина од 1.010 метри.

Ексклузивен СПА центар на 2.250 м2, најсовремен конгресен комплекс, атрактивна тераса од 1.500 м2 со прекрасен панорамски поглед на врвовите на Торник, ресторан Ротари кој со своите 650м2 се рангира меѓу најголемите во светот, се само дел од понудата на овој голем комплекс.

Пансионски ресторан, ресторан Ротација, лоби бар, вино бар-камин соба, слаткарница, валнес бар,

Спа центарот:

Два затворени базени за возрасни и еден детски базен.
Џакузи, Био сауна, Финска сауна, Руска бања, Тепидариум
Амам, Релакс соба, Ледена фонтана, Весели тушеви, Масажи и третмани

Удобности

Преглед по соби

Превоз

Галерија

Location

Не успеавте да најдите тоа што го баравте ? Контактирајте не!