Vrnjachke Terme - Врњачка бања

Врњачка бања, Србија

Duration

3 Days

Group Size

30 People

Tour Type

Adventures Tour

Date

Jan 19' - Dec 21'

Min Age

10+

Pickup From

Airport

ХОТЕЛ И АКВА ПАРК ВРЊАЧКЕ ТЕРМЕ Во срцето на Врњачка Бања, во близина на добро познатата јапонска градина, се наоѓа комплексот на водството на Врњачка – „Врњачка Терме“. Поставени 8 базени и 4 лизгалки во целиот комплекс, создадено за сите љубители на водни активности. На крајот од напорниот ден, опуштете се во базените со термално-минерална вода со температура од 32 ℃ до 36 ℃. Хотелот располага со 5 затворени базени (за рекреација, пливање, со масажери, лизгалки, детски), 3 надворешни (слајд, релаксација, пливање)

 

 

Опис на регион

 

Тип на соби

 

02.01-14.02.2024

 

14.02-18.02.2024

 

18.02-29.04.2024

 

29.04-07.05.2024

 

07.05-31.08.2024

работен ден

викенд

иста цена

работен ден

викенд

иста цена

работен ден

викенд

Супериор соба 1/1

77 €

81 €

85 €

77 €

81 €

85 €

81 €

85 €

De Lux Апартман 1/1

94 €

98 €

102 €

94 €

98 €

102 €

98 €

102 €

Супериор соба 1/2

94 €

111 €

120 €

94 €

111 €

120 €

102 €

120 €

De Lux Апартман 1/2

128 €

145 €

154 €

128 €

145 €

154 €

137 €

154 €

Дневен одмор

34 €

43 €

/

34 €

43 €

/

34 €

43 €

Доплата за дополнително легло

 

30 €

38 €

38 €

30 €

38 €

38 €

30 €

38 €

 

Цените се по соба на ден

Цената вклучува: ноќевање со појадок со користење на  Wellness &SPA центар

(затворен базен, сауна, солена соба, парна бања, тепидариум).

Такса за престој 1,4 за возрасни, 0,7за деца на возраст 3-10 години. Деца до 3 години не плаќаат.

 Деца од 3 до 10 години имаат попуст од 50%.

Опис на сместување

Хотелот Врњачки Терме располага со 85 сместувачки единици – 69 супериорни соби и 16 луксузни апартмани.

Супериорните соби се совршено опремени за парови или пријатели. Ако се одлучите за супериорна, двокреветна соба, можете да изберете помеѓу два единечни кревети или еден брачен. Супериорната соба има тераса со прекрасен поглед на градскиот парк и посебна бања каде што имате: влечки, крпи, фен за коса, тоалети, бесплатна козметика, туш. Супериорните соби содржат ТВ со голем број кабелски канали, сеф, мини бар, гардероба, телефон, биро, интернет, електронски систем за заклучување. Детали Максимален број гости: 3 Опремена со: гардероба, интернет, мини бар, биро, електронски систем за заклучување, телефон, ТВ со голем број кабелски канали Поглед: Тераса со прекрасен поглед на градскиот парк, Површина: 27м², Тип на кревет: Двоен кревет или двокреветни кревети, софа кревет

 

Делукс апартманите се одличен избор за релаксирачки семеен одмор со деца или групи пријатели. Тие се дизајнирани со отворена дневна соба, тие се многу светли и пространи. Секој луксузен апартман е опремен со брачен кревет и аголна гарнитура. Станот има тераса со прекрасен поглед на градскиот парк и посебна бања каде што имате: влечки, крпи, фен за коса, тоалети, бесплатна козметика, туш. Делукс апартманите содржат ТВ со голем број кабелски канали, сеф, мини бар, гардероба, телефон, биро, интернет, електронски систем за заклучување. Детали Максимален број гости: 4 Објекти: гардероба, интернет, мини бар, биро, електронски систем за заклучување, телефон, ТВ со голем број кабелски канали Поглед: Тераса со прекрасен поглед на градскиот парк, Површина: 35м², Тип на кревет: Двоен кревет, аголен тросед

 

 

Опис на програма

Цените се изразени по соба на ден на база ноќевање со појадок, во нив е вклучено:

-Користење на wellness&spa центар (затворен базен, сауна, солена соба, парна бања, тепидариум)

-Во цената не е вклучена туристичка такса по цена од 1,5еур за возрасен и 0,8 еур за дете од 3-10год, и осигурување по 0.5еур по лице на ден. (се плаќа во агенција при резервација)

-Најава во соба во 14часот, одјава во 11часот.

 

Услови за деца:

-Деца од 0-2,99год – не плаќаат престој, Деца од 3-9,99год – попуст 50%

-Деца над 10 год  се калкулираат како возрасни лица и спијат на помошно легло и плаќаат 30 еур од нед-четв, или 39 еур за петок и сабота, можат да се сместат во супериор собите, a доколку користат апартман плаќаат полна цена како возрасно лице

-Трето возрасно лице се спие на помошно легло и плаќа 30 еур од нед-четв, или 39 еур за петок и сабота, можат да се сместат во супериор собите, доколку користат апартман плаќаат полна цена како возрасно лице

Начин на плаќање и резервација: За потврда на резервација е потребно 50% аконтација во рок од 24 часа, остатокот до 5 дена пред пристигање Услови за отказ на резервација: 30% пенали за отказ на резервација до 15 дена пред пристигање 80% пенали за отказ на резервација од 14-8 дена пред пристигање 100% пенали за отказ на резарвација од 7-0 дена пред пристигање. Ковид 19: Во случај на вондредна состојба, затворање на граници или вонредни мерки во општина Врачка бања, гостите имаат можност да го променат терминот на резервација (во зависност од расположливост)

Удобности

  • Клима
  • WI-FI
  • SPA
  • Паркинг
  • TV
Цени по соба на ден на услуга ноќевање со појадок
11.11-30.12.2023


нед-четвртокПеток и сабота


СупериорЕднокреветна73
77
Апартман делуксЕднокреветна90
94
СупериорДвокреветна86
103
Апартман делуксДвокреветна120€
137
Преглед по соби

Превоз

Галерија

Location

Не успеавте да најдите тоа што го баравте ? Контактирајте не!