Ruskovets Spa 4* - Добриниште

null, Бугарија

Duration

3 Days

Group Size

30 People

Tour Type

Adventures Tour

Date

Jan 19' - Dec 21'

Min Age

10+

Pickup From

Airport

Добриниште е познатo по својата минерална вода.
Во местото и околу него има 17 минерални извори со температура на водата од 30 до 43 степени.
Хотел “Русковец” 4 * е лоциран во познатото со минералната вода одморалиште Добриниште.
Гостите можат да избираат пливање и релаксација во СПА центарот или екскурзија во регионот.
Предност на комплексот се:
внатрешниот минерал базен со природна температура на водата / димензии 10/15м.,внатрешен детски базен, широка тераса со 2 џакузи и лежалки, удобни апартмани и вили, бесплатна детска зона, ресторани:
Ресторан „Лавандер“ (130 места) Ресторан „Ил Форно“ (25 места) Лоби бар „Русковец“ Ноќен клуб „Виолет“
можност за спорт, масажа, велнес програми за убавина и здравје.
Го препорачуваме за семеен одмор, за надополнување на викендот, за спортски активности или СПА терапии. Комплексот е од затворен тип, има чуварска служба активна деноноќно.
Се состои од четирикатна зграда со комфорни апартмани / 22 стандардни и 11 супериор апартмани, 42 вили.
 

СПА центарот се наоѓа во главната зграда на хотелот и вклучува топол затворен минерален базен со димензии 10 / 15м. за возрасни, затворен детски минерален базен со температура на водата од 30 до 36 степени.Базените се опремени со воздушни и хидромасажни единици. Топли објекти се наоѓаат на I кат, во близина на базенот: 2 сауни, парна бања……Панорамска тераса има дрвени джакузи со топла минерална вода. Гостите имаат соблекувални со тушеви и крпи.
Родителите се целосно одговорни за своите деца. На деца под 12 г. возраст без возрасни лица во базенот и спа објектите НЕ Е дозволено.
Комплексот зафаќа површина од 20 000 м2

Опис на сместување

Апартманите се наоѓаат во хотелската зграда, а вилите се надвор од хотелската зграда и се самостојни.

Вила Комфорт Фемили / 4 возрасни + 2 деца /: 131 м2
Луксузна вил), тип мезонет, лоцирана на околу 30 метри од главната хотелска зграда;
Панорамска тераса на планината; Пространа дневна соба со трпезарија и кујна; Две спални, една со брачен кревет, а другата со два разделени кревети;
Голема тераса во дневната соба и балкун на вториот кат; Две бањи со туш и тоалети, еден на првиот, а другиот на вториот кат;
Клима уред, сателитска ТВ, термо котел, мини бар, телефон и мини сеф. Сопствена топла гардероба за сушење на ски чизми; Покриен паркинг за вилата; Безжичен интернет

Вилата е со вкупна површина од 131м2. На 2 спрата, максимум за 6 гости / 4 возрасни и две деца/.
На прво ниво се наоѓа хол со камин, софа, кујна (комплет опремена)и трпезарија за 4 возрасни и едно или две деца. Преку големите стаклени витрини влегуваат щедра светлина, откођето излегува кон просторна тераса и зелена морава. Има кабелска телевизија и безжичен интернет, тоалет. На вториот спрат, две спални + тоалет. На вториот спрат има тераса со прекрасен поглед кон планината. Секоја вила има скалд за ски и сушална за ски чевли.
Климатизацијата во вилите е со помош на термопумпа “воздух-воздух”, која овозможува да се постави најсоодветна температура како во зима така и во лето.
Не е дозволено сместување со домашни миленици.

Вила КОМФОРТ со една спална / 2 + 1 /:  98 м2
Вила, на не повеќе од 30 м. од хотелот; Tрпезарија со кујна, (опремена), камин, дневна со кабелска телевизија, интернет, минибар
Една спална соба,(може да биде со брачен кревет или со два разделени кревети) Тераса во спалната соба; Во вилата има два тоалети со када, туш кабина;
Клима, сателитска телевизија, мини бар, телефон и мини сеф. Топол салон за сушење на ски обувки; Безжичен интернет

Максимално сместување 2 возрасни и 1 дете на дополнително легло, кое се наоѓа во дневна.
Во овој тип вила Е дозволено сместување надомашни миленици. Со доплата по 15€/ на ден за домашен љубимец  до 10 кг.
Не е дозволено сместување на поголеми домашни миленици.

Апартман Сениор / 4 + 1 /: 80 м2;
Во хотелската зграда, погоден за 4 возрасни + 1 дете на регуларни легла; Дневна соба со кујна, (комплет опремена); трпезариска маса и кауч;
Две спални, од кои една е со брачен , другата – со две разделени легла; Тераса; Две бањи со туш кабини и тоалети, фен, бањаркa, Клима, сателитска телевизија, мини бар, телефон и мини сеф.
Безжичен интернет

Апартаментите се погодни за до 5 гости. Не е дозволено сместување со домашни миленици.

Апартман Јуниор / 2 + 1 /: 60 м2;
Се наоѓа во главната хотелска зграда и е погодна за две возрасни лица и едно дете;
Дневна соба со трпезарија и кујна Една спална соба со голем брачен кревет или два посебни кревети;
Тераса; Бања со туш и тоалет, фен, бањарки ; Клима уред, сателитска ТВ, термо котел, мини бар, телефон и мини сеф. Безжичен интернет

Апартаментите се погодни за до 2+1 гости . Домашни миленици не се дозволени

Опис на програма

Фамилијарен одмор со појадок и вечера

 

Тип на соба Цена по соба за ноќ, валидна за мин. 2 ноќевања од 10.09-30.11.2023 Цена по соба за ноќ, валидна за мин. 2 ноќевања од 10.09-30.11.2023
  Недела-Четврток Петок -Сабота
Апартман Џун.суите со 1 спална (2возр+1дете до 3.99год) 112еур 122еур
Апартман Сениор со 2 спални (4возр+1дете до 3.99год) 194еур 206еур
Вила Комфорст со 1 спална, (2возр+1дете до 3.99год)  134еур 144еур
Вила Фамилијарна со 2 спални (4возр+1дете до 3.99год)  2216еур 231еур

Во сите соби 1 дете до 3,99год - е бесплатно на база појадок и вечера

Цените се изразени по соба на ден на база Ноќевање со појадок и вечера валидни за минимум 2 ноќевања престој

Во цената е вклучено: бесплатна спа зона, арома и солена бања, сауна и кнаип, детско игралиште, клима и сеф во соба, фитнес, wi-fi, паркинг. 

Во цената НЕ е вклучено: Туристичка такса од 1еур, вечера за дополнително лице надвор од капацитетот на табелата: 9еур од 4-13,99год, и 17еур возрасен од 14год нагоре. 

 

Доплата за сместување на дополнителен кревет:
Второ дете до 3,99 години сместено во бебешко креветче во сите типови на соби, доплаќа 6еур.
Второ дете 4-13,99 години, сместено на дополнително легло во Вила Фамилија, Вила Комфорт, Вила Лукс доплаќа 19еур.
Петти возрасен, сместен на дополнителен кревет (легло на преклоп) во Вила Фамилија, Вила Комфорт, Вила Лукс, плаќа 50% од цената на возрасен на редовно легло.

Бесплатно за деца:
Детски клуб со забавна програма и аниматор за деца од 3-8 г./ од 9:00 до 18:00 часот/
Опција за користење на детскиот клуб со родители кои ги придружуваат до 21:00 часот*
Детско креветче со постелнина, Трпезариски столици, Детски бањарки, на барање, Детски ТВ канали
Соба за електронски игри – бесплатни игри за Playstation*

 

Сместување на домашни миленици до 10 кг./само во вилите/ со доплата од 20 лева на ден

Политика на хотелот при откажување на потврдена резервација:
Во случај на откажување или промена на резервацијата до 7 дена пред датумот на сместување – без пенали.
Во случај на откажување или промена на резервацијата помалку од 7 дена пред датумот на пријавување – се одзема износот за 1 цела ноќ за резервираната соба.
Откажувањето или промената на резервацијата мора да се направи писмено и писмено да биде потврдено од хотелот.

 


 

ПРОМОТИВНИ ПАКЕТИ 

WINTER & SPA HOLIDAY 

Валидни од 01.12-09.04.2023

Тип на сместување Цените се во еур, за мин.2 или 5 ноќ. Со појадок и вечера, употреба на СПА&Велнес со минерална вода
/regular + extra beds/ 01 - 22.12.2022 03-08.01.2023 9 – 25.01.2023 26.01.-5.03.2023 6.03.-9.04.2023
 
Мин.ноќевања 2 ноќи 5 ноќи 2 ноќи 5 ноќи 2 ноќи 5 ноќи 2 ноќи 5 ноќи 2 ноќи 5 ноќи
HOTEL BUILDING
JUNIOR apartment 123 116 171 162 155 147 171 162 127 121
(2 adults + 1 child up to 3.99yo)
SENIOR apartment 202 192 274 259 250 238 274 259 210 199
(4 adults + 1 child up to 3.99 yo)
SENIOR apartment 184 174 256 240 232 219 256 240 191 181
(2 adults + 2 children up to 11.99 yo)
DETACHED FAMILY VILLAS
Villa COMFORT with 1 bedroom 156 149 224 215 202 192 224 215 164 156
(2 adults +1 child up to 3.99yo)
Villa FAMILY COMFORT  223 212 308 292 279 265 308 292 232 221
(4 adults +1 child up to 3.99yo)
Villa FAMILY COMFORT  205 194 289 275 261 247 289 275 214 202
(2 adults +2 children up to 11.99yo)
Villa FAMILY LUX  265 251 372 355 336 319 372 355 276 262
(4 adults +1 child up to 3.99yo)

 

Доплата за вечера за лице на дополнително легло - задолжително: 9еур за дете од 4-11,99год, и возр 18еур

 

Цените се изразени по соба на ден на база Ноќевање со појадок и вечера валидни за минимум 2 ноќевања престој

Во цената е вклучено: бесплатна спа зона, арома и солена бања, сауна и кнаип, детско игралиште, клима и сеф во соба, фитнес, wi-fi, паркинг. 

Во цената НЕ е вклучено: Туристичка такса од 0,61еур, вечера за дополнително лице надвор од капацитетот на табелата: 9еур од 4-13,99год, и 17еур возрасен од 14год нагоре. 

 

Дополнителни услуги со доплата:

-дополнување на дрво за огрев во камин во вилите - 13еур,

-употреба на надворешно џакузи со минерална вода до 5 гости: 1 час 25еур. 2 часа 43еур

-Доплата за милениче до 10кг е дозволено само во вилите со доплата од 15еур на ноќ

Политика на сместување и доплата: 

-Прво дете од 0-3,99год - бесплатно

-Второ дете од 0,3-99го - сместено во бебешко креветче, плаќаат 6еур на ноќ

-Второ дете од 4-11,99год - сместено на дополнително легло во Фамилијарна комфорт Вила или Лукс Вила плаќа -15еур ноќ

-5то возр лице во Вила Фамили Комфорт или Вила Лукс - плаќа 50% од цената на возрасен на регуларен кревет

 

Политика на отказ: 

-Во случај на отказ до 8 дена пред пристигање - без пенали

-Во случај на отрказ од 7 дена пред пристигање - 1 ноќевање пенали

-Во случај на порано заминување - хотелот задржува 1 полно ноќевање

-сите откази на резервации мораат да се направат по писмен пат. 

Хотелот го задржува парвото на промена на цените за време на праници и други специјални понуди. 


 

РЕДОВНИ ЦЕНИ 

Тип на соба Цените се изразени во еур по соба на ноќ, со појадок и употреба на СПА&Велнес со минерална вода
/regular + extra beds/ 01 - 22.12.2022 23.12.-28.12.2022 29.12.2022- 02.01.2023 03-08.01.2023 09 – 25.01.2023 26.01.-5.03.2023 6.03.-9.04.2023
  Min. 3 nights Min. 3 nights
HOTEL BUILDING
JUNIOR apartment 95 € 153 € 224 € 149 € 131 € 149 € 101 €
/2 adults + 1 child up to 11,99yo/
SENIOR apartment 143 € 230 € 336 € 223 € 196 € 223 € 151 €
/4 adults + 1 child up to 11,99yo/
DETACHED FAMILY VILLAS
COMFORT villa (1-bedroom)  133 € 215 € 314 € 208 € 183 € 208 € 141 €
/2 adults + 1 child up to 11,99yo/
COMFORT FAMILY villa (2-bedroom)  166 € 268 € 392 € 260 € 229 € 260 € 176 €
/4 adults + 1 child up to 11,99yo/
FAMILY LUX villa (2-bedroom)  212 € 342 € 499 € 331 € 291 € 331 € 225 €
/4 adults + 1 child up to 11,99yo/

 

Цените се изразени по соба на ден на база Ноќевање со појадок и вечера валидни за минимум 2 ноќевања престој

Во цената е вклучено: бесплатна спа зона, арома и солена бања, сауна и кнаип, детско игралиште, клима и сеф во соба, фитнес, wi-fi, паркинг, затоплена ски гардероба и остава, и превоз до гондолата во Банско. 

Во цената НЕ е вклучено: Туристичка такса од 0,61еур се плаќа на рецепција

 

Дополнителни услуги со доплата:

-дополнување на дрво за огрев во камин во вилите - 13еур,

-употреба на надворешно џакузи со минерална вода до 5 гости: 1 час 25еур. 2 часа 43еур

-Доплата за милениче до 10кг е дозволено само во вилите со доплата од 15еур на ноќ

 

Политика на сместување и доплата: 

-Прво дете од 0-3,99год - бесплатно

-Второ дете од 0,3-99го - сместено во бебешко креветче, плаќаат 6еур на ноќ

-Второ дете од 4-11,99год - сместено на дополнително легло во Фамилијарна комфорт Вила или Лукс Вила плаќа -15еур ноќ

-5то возр лице во Вила Фамили Комфорт или Вила Лукс - плаќа 50% од цената на возрасен на регуларен кревет

 

Политика на отказ: 

-Во случај на отказ до 8 дена пред пристигање - без пенали

-Во случај на отказ од 7 дена пред пристигање - 1 ноќевање пенали, во Новогодишниот период е 14 дена пред пристигање без пенали, потоа 50% пенали

-Во случај на порано заминување - хотелот задржува 1 полно ноќевање

-сите откази на резервации мораат да се направат по писмен пат. 

Хотелот го задржува парвото на промена на цените за време на праници и други специјални понуди. 

Удобности

Преглед по соби

Превоз

Галерија

Location

Не успеавте да најдите тоа што го баравте ? Контактирајте не!