Milmari Resort - Копаоник

Копаоник, Србија

Duration

3 Days

Group Size

30 People

Tour Type

Adventures Tour

Date

Jan 19' - Dec 21'

Min Age

10+

Pickup From

Airport

Milmari Resort е објект сместен во викенд населбата на Копаоник, во близина на JollyKop Mountain Village, на околу 6 километри од центарот на Копаоник, по регионалниот пат Копаоник - Рудница-Рашка
Milmari Resort (официјална категоризација 3 *) одушевува со модерните  и функционално опремените сместувачки единици. Топли тонови што му даваат на посетителот искуство на семејна атмосфера.
Од неговото отварање во 2013 год. ја проширува својата палета на сместување, како и со рекреативни и други дополнителни содржини, така што денес се вбројува во најкомплетните и најубавите објекти на Копаоник.
Milmari Resort (Хотел Milmari) е поставен така што на своите гости им нуди најдобар поглед на Копаоник. Убавината на овие сцени е достапна за вас од некои од собите, како и од сончевите тераси, ресторани, барови и базени.
Сместувањето е на база со полупансион и во луксузни соби. Во цената е вклучено користење на затворен и отворен "бесконечен" базен, спа и велнес центар, ски-автобус неколку пати на ден до и од градот, како и употреба на безжична интернет конекција.
Целосно нов блок на станови нуди ноќевање со појадок, што ќе ви овозможи исклучителна удобност и задоволство.
Содржина на студијата /апартманите: TFT TV, DVD плеер, интернет конекција, телефон, бања со туш, фен ...
Дополнителни содржини: ресторан, бар, спа со базен и сауна, отворен базен, детско игралиште, паркинг простор со надзор, рецепција, сеф на рецепција, бебшко креветче, ски остава.

 

ЦЕНИТЕ СЕ ИЗРАЗЕНИ ВО ЕУР, ПО ЛИЦЕ НА ДЕН НА БАЗА ИЗРАЗЕНА ВО ТАБЕЛА

ЦЕНИТЕ СЕ ИЗРАЗЕНИ ВО ЕУР, ПЛАЌАЊЕ ИСКЛУЧИВО ВО ДЕНАРСКА ПРОТИВВРЕДНОСТ ОД 62МКД

MILMARI RESORT - KOPAONIK
Период Сервис Тип на соба Цена по лице доплата за секое екстра лице во соба
01.12-27.12.2022 05.03-31.03.2023 BB Double 72 28
Superior or App 94
Sup.apartment 138
28.12-03.01.2023 14.02-18.02.2023 HB Double 149 39
Superior or App 171
Sup.apartment 215
04.01-13.02.2023 19.02-04.03.2023 HB Double 105 39
Superior or App 127
Sup.apartment 171

За помал престој од 3 ноќевања цените се зголемуваат за 20% 

За престој од 7 ноќевања и повеќе. 10% попуст. 

Цените вклучуваат: Појадок, или Појадок и вечера, зависно од периодот на престој (по табела) употреба на велнес и спа центар, употреба на детско катче, ски депо во центарот на ски ресортот, бебешко кеветче, wifi низ целиот комплекс. 

 

Дополнително се доплаќа: трансфер до гондолата и назад, има неколку линиии на ден ( на лице место) и гаража со резервирање на место предходно - 10еур на ден

 

Туристичка такса и осигурување не е вклучено во цената: 

1,3еур по лице на ден, дете од 7-15г - 0,7еур на ден. дете под 7 год не плаќа.

осигурување за сите возрасти од 0,4еур на ден 

 

За резервација е потребна уплата веднаш од 50%, остатокот до 15 дена пред поаѓање

 

Отказ на резервација, ромени и рефундација: 

-Хотелот рефундира средства доколку резервацијата се откаже до 45дена пред пристигање, на непроменета резервација

-Промена на резерација е возможна само до 8 дена пред пристигање од оргиналната дата на пристигање

-Хотелот ја наплаќа целата сума на резервација, ако има рано порано заминување од хотелот

-Лошо време - не е причина за отказ на резервација

-Хотелот рефундира средства само доколку патниците од друга земја неможат да влезат само при затварање на граници. 

 

ВИЛА МИЛМАРИ 

ЦЕНИ ЗА НАЕМ НА СТУДИО / АПАРТМАН ИЛИ ДУПЛЕКС 

Линк до опис на сместувачките единици: https://www.milmari.rs/resort/room_category/vila-milmari/

Цените за изразени за Наем на студио / апартман, дуплекс, на ден, за минимум 3 ноќевања. 

За престој помал од 3 ноќевања, се зголемува цената за 20%. 

За престој од 7 или повеќе ноќевања, попуст од 10%. 

 

Цените вклучуваат: 

Престој во избраната соба, wi-fi, ски депо, ваучер од 30% попуст за употреба на велнес & спа центарот на Хотел Милмари (на 2км од вилата)

Цените не вклучуваат: 

Туристичка такса од 1еур по лице на ден, и 0,50еур за дете од 7-15год. под 7 год не плаќат такса

За резервација е потребно 30% уплата. 

 

Легенда: 

S2 - Студио за 2 лица

S3 - студио за 3 лица

S4 - Студио за 4 лица

APP 2 LUX - Апартман за 2 лица

APP 4  - Апартман за 4 лица

DPLX 4 LUX - Дуплекс за 4 лица

DPLX 4-6 - дуплекс за максимум 6 лица

Удобности

Преглед по соби

Превоз

Галерија

Location

Не успеавте да најдите тоа што го баравте ? Контактирајте не!