AlbanianBulgarianEnglishGreekMacedonianSerbianTurkish

Банско

Банско, Бугарија

Duration

3 Days

Group Size

30 People

Tour Type

Adventures Tour

Date

Jan 19' - Dec 21'

Min Age

10+

Pickup From

Airport

 Банско 11ти Октомври 2022

Hotel Mountain Paradise 4 *-Банско

 

  • 1 ден : 08.10.2022 сабота

Поаѓање на групата  во раните утрински часеви согласно договореното време.Кратка попатна пауза за одмор и обавување на царински формалности.Пристигнување во Банско и сместување во хотел согласно условите за прием. Слободно попладне и време за индивидуални активности.Вечера.Ноќевање.

  • 2 ден : 9.10.2022 недела

Појадок.Ден за слободни активности и индивидуални прошетки.Вечера.Ноќевање.

  • 3 ден 10.10.2022 понеделник

Појадок.Ден за слободни активности и индивидуални прошетки.Вечера.Ноќевање.

  • 4 ден 11.10.2022 вторник

Појадок.Слободни активности. Напуштање на хотелите. Поаѓање кон Македонија околу 14 часот по локално време.Пауза во Метро.Пристигнување во Македонија во вечерните часови.

Hotel Мountain Paradise  4*

Цена

 

Услуга

Возрасен  ( Студио 2+0 )

125

 

ПП

 

 

 

 

https://mountainparadisebansko.com/

 

Hotel Мountain Paradise  4*

Цена

Услуга

Возрасен  (Едноспален апп 2+2)

131

ПП

Дете  (3-5,99) / Второ дете (6-11,99)

35

ПП

Прво дете (6 -11,99)

80

ПП

Трет возрасен 

115

ПП

 

 

 

 

 

 

 

 

Цената е во евра за пакет по лице и вклучува :

-Превоз до наведената дестинација од Велес,Кавадарци,Неготино,Скопје,Штип,Кочани,Kуманово

-3 Ноќевања на база полупансион (појадок и ручек)

-Користење на внатрешен базен, сауна, парна бања

-Паркинг надворешен, интернет

-Детски кат

 

Во цената не е вклучено :

-Туристичка такса 1€ по лице на ден

-Патничко осигурување

 

 

 

Ценовник за сопствен превоз

Hotel Мountain Paradise  4*

Цена

 

Услуга

Возрасен  ( Студио 2+0 )

29 €

 

ПП

 

 

 

 

https://mountainparadisebansko.com/

 

Hotel Мountain Paradise  4*

Цена

Услуга

Возрасен  (Едноспален апп 2+2)

32 €

ПП

Дете  (0-5,99) / Второ дете (6-11,99)

 бесплатно

ПП

Прво дете (6 -11,99)

17 €

ПП

Трет возрасен 

26 €

ПП

 

 

 

 

 

 

 

 

Во цената не е вклучено :

-Туристичка такса 1€ по лице на ден

-Патничко осигурување

 

САМО ПРЕВОЗ 08.10-11.10.2022

45 ЕВРА ВОЗРАСНИ

35 ЕВРА ДЕЦА 3-11,99 ГОД

Удобности

Преглед по соби

Превоз

Галерија

Location

Не успеавте да најдите тоа што го баравте ? Контактирајте не!