Hotel Jelak - Луковска бања

Лукоска бања, Србија

Duration

3 Days

Group Size

30 People

Tour Type

Adventures Tour

Date

Jan 19' - Dec 21'

Min Age

10+

Pickup From

Airport

Локација: Хотел Јелак 3* е лоциран во срцето на Луковска Бања. 
Хотелски капацитети: рецепција, лоби бар, лифт, wi-fi (бесплатно во сите хотели), ресторан за пансион. Паркинг - бесплатен и затворен.
Базени: Затворен терапевтско-рекреативен базен со температура на термална вода 33-35⁰C. Во овој базен има две дневни рутини под надзор на физиотерапевт (хидро-кинеска терапија).
Отворена подлога со температура на термалната вода 33-35⁰C, со млазници и џакузи. Спа и велнес: сауна, солена соба, парна бања, џакузи, тепидариум.
Хотелот располага со 84 соби, сите се опремни со креветите се француски или единечни, сопствено купатило, кабловска телевизија, wifi, телефон и тераса.

Опис на регион

Луковска Бања се наоѓа на југот од Србија, на источните падини на планината Копаоник.

Иако се наоѓа на надморска височина од 681 метри, што ја прави највисоката бања во Србија, опкружена е со планини и висини од над 1000 метри, што овозможува блага умерена клима.

Луковска Бања е позната по изобилството на минерални води, по недопрената природа на шумите и падини на планината Копаоник, како и кристално чистиот воздух.

Според бројот на извори на минерални води, различниот состав, температура и нивниот притисок (над 100 l / s), Луковска бања припаѓа во најбогатите бањи во Србија.

Ако сакате тивка околина за вашите деловни состаноци или семинари, на располагање ви се повеке сали со капацитет од 100 седишта.

Врз основа на анализата на Институтот за хидрогеологија, како и препораките на Балнеолошкиот институт и Медицинскиот факултет од Белград, водата се препорачува за следниве третмани:

Воспалителен ревматизам, Дегенеративен ревматизам, Остеопороза, Гихт, Гинеколошки заболувања, После оперативна рехабилитација од фрактура на коските и хирургија на коскено-зглобен систем

Опис на сместување

 

Јануари Март

Април

Мај

Јуни

Јули Август

Септември

Октомври Ноември

Декември

БО основен ден

47 €

49 €

51 €

52 €

53 €

52 €

62€

БО екстра ден

62 €

63 €

65 €

67 €

68 €

66 €

76 €

ЦЕНИТЕ СЕ ИЗРАЗЕНИ ПО ЛИЦЕ НА ДЕН ВО СТАНДАРД ДВОКРЕВЕТНИ СОБИ НА БАЗА ПОЛУ АНСИОН

БО ден подразбира мин.2 ноќевања

За престој помалку од 2 ноќи цената се зголемува за 20%

Основниот БO ден вклучува:

• Лекарски прегледи од дежурни лекари

• Сместување во двокреветни стандардни соби
• Балнеотерапија: капење во лековита вода (внатрешен базен во хотел Јелак (темп.35 степени), надворешен  базен кај хотел Јелак (темп.35 степени,отворено- затворен базен во склоп на велнес центарот, хидрокинеза терапија (групни вежби во базен со лековита вода), локални купки во базените во Горна бања
Користење на Велнес центарот: финска сауна, био сауна, парна бања, солена соба, тепидариум
• Секојдневно користење на спортски терени

 

Користење сали за рекреација и забава

Прошетки по патеките здравје

• Оброци на база полнпaнсион: појадок - избор од 10 јадења, ручек и вечера по принцип анкети (3 оброци од дневното мени + диета)
• WiFi интернет
Туристичка такса и осигурување

БО ден екстра подразбира БО основен ден + 4 терапии дневно 

-Електротерапија (дијадинамика, интерферентни струи, TENS, ултразвук, солукс ламба, мускули
стимулатор)

-Хидромасажа во лековита вода (бисерна купка во лековита бања)

-Апликација со лековита кал (до 2 апликации)

-Мануелна рачна масажа – во рок од 10 мин

Доплати

  • Еднокреветна соба 13 € дневно
  • Доплата за апартман 15 € дневно
  • Доплата за лукс апартман 23 € дневно

Услови за деца

  • Дете до 5 год. бесплатно
  • Дете од 5 -10 год има 50% попуст на наведените цени
  • Дете 10 и над год плаќа како возрасно лице

 

 

Удобности

Преглед по соби

Превоз

Галерија

Location

Не успеавте да најдите тоа што го баравте ? Контактирајте не!