Hotel Palisad

Златибор, Србија

Duration

3 Days

Group Size

30 People

Tour Type

Adventures Tour

Date

Jan 19' - Dec 21'

Min Age

10+

Pickup From

Airport

Хотелот е вешто вклопен во златиборскиот пејсаж, во самиот центар на планината и „опколен“ од сите страни со борова шума. Ресторан: Пансионскиот ресторан е неодамна реновиран и истиот е со капацитет од 700 лица. Сместување и типови на соби: Во хотелот има 196 соби, секоја уредена со најсовремен и автентичен планински дизајн. Секоја од собите во хотелот е опремена со ТВ, телефон, безжичен интернет, мини бар, тоалет со туш кабина и фен. Спа и велнес центар: Во обемот на понудата на овој хотел е опфатена спа/велнес понуда од типот: сауна, џакузи, масажи, козметички услуги и фитнес сала. Конгреси и семинари: Благодарение на долгата традиција на опстојување и услуга, хотелот важи за пионир на конгресниот туризам на Златибор. Истиот располага со две конгресни центри/сали: Палисад (750 м2) и Србија (450м2).

Цена по лице до 18.12.2023 и од 09.07-20.08.2023 од 19.02-28.07.2023 и 21.08-24.12.2023
Двокреветна Еднокреветна Двокреветна Еднокреветна
Lux room 87 139 78 125
Superior room 81 121 71 113
Standard room 63 101 59 91
Apartment 112 180 101 160


 

Доплати: 

-Деца до 6,99год - бесплатно, доколку спијат со родители

-Дете од (7-11,99год) - 29еур на ден

-дополнително терто лице во апартман - 29еур на ден

-Доплата за екстра легло - 29еур на ден

доплата за вечера за деца од 7-11,99г-5еур на ден, за возрасен 9еур на ден

 

Дополнителни услови:

-За 1возр+1дете до 6,99год - се наплаќа како еднокреветна соба

-Хотелот има право да ги промени цените без предхона најава. 

 

Туристичка такса по лице на ден од 1,02еур , деца под 7год не плаќаат, деца од 7-14,99год - 0,6еур такса

 

 

 

Опис на сместување

Хотелот располага со следниве типови на соби:

STANDARD соба (21 m2); Капацитет: 1-3 лица;

SUPERIOR соба (33 m2); Капацитет: 1-4 лица;

LUX соба (40 m2); Капацитет: 1-3 лица;

Апартман (45 m2 – 50 m², во зависност од положбата на апартманот); Капацитет: 1-4 лица.

Удобности

Преглед по соби

Превоз

Галерија

Location

Не успеавте да најдите тоа што го баравте ? Контактирајте не!