AlbanianBulgarianEnglishGreekMacedonianSerbianTurkish

Интерхотел Сандански

Сандански, Бугарија

Duration

3 Days

Group Size

30 People

Tour Type

Adventures Tour

Date

Jan 19' - Dec 21'

Min Age

10+

Pickup From

Airport

Сандански  е град на југозападот на Бугарија, во подножјето на Пирин планина на само 40 км од Македонската граница. Овај регион има најтопла клима во Бугарија и најмногу сончеви денови во годината. Тука се наоѓаат над 80 минерални извори со температура од 33°С до 83°С со ниска минерализација и успешно се користат за третмани на најразлични болести.
Интерхотел Сандански е најголемиот медицински центар за балнеологија и рехабилитација на Балканот и е сместен во самиот центар на градот на главната пешачка улица.

 

ИНТЕРХОТЕЛ САНДАНСКИ-ВЕЛИГДЕНСКИ ПАКЕТИ 2023

 

ТИП СОБА: 3 ПП 4 НП 4 ПП
Двокреветна соба (2 лица) 585 € 600 € 725 €
Еднокреветна соба ( 1лице) 403 € 446 € 504 €
Супериор соба (2 лица) 666 € 709 € 829 €
Студио (2 лица) 760 € 833 € 950 €
Апартман (2 лица) 832 € 930 € 1,042 €
Фамилијарен апартман (3 лица) 1,161 € 1,278 € 1,450 €
Возрасен на доп. легло во апартман (1 лице) 225 € 211 € 279 €
Дете 12-15.99г. на доп. легло во соба (1 лице) 225 € 211 € 279 €
Дете 12-15.99г. на доп. легло во апартман (1 лице) 225 € 211 € 279 €
Деца до 3,99г БЕСПЛАТНО БЕСПЛАТНО БЕСПЛАТНО
Дете 4-11,99г. на редовно легло во соба со 1 возрасен 44 € 17 € 54 €
Дете 4-11,99г. на доп. легло во соба 106 € 97 € 131 €
Дете 4-11,99г. на доп. легло во студио 44 € 17 € 54 €
Дете 4-11,99г. на доп. легло во апартман 44 € 17 € 54 €

 

Цените се дадени во евра, уплата се врши исклучиво во денарска противвредност по курс 1€ = 62мкд.

 

Забелешка:

Бебе – од 0 до 3,99

Дете – од 4 до 11.99 часот

Тинејџер – од 12 до 15,99 – цената за тинејџер на дополнително легло е иста како и за возрасен

 

Пакет цени по соба и вклучуваат:

-Сместување за соодветниот број на ноќевања и услуга

-Празничен Велигденски ручек со празнична програма на 16.04.2023

-Користење сауна, парна бања и фитнес центар

-Користење затворен и надворешен базен со минерална вода;

-Користење надворешен термален базен со минерална вода

-Бесплатно – безжичен интернет низ хотелот

-За деца: игралиште на отворено, игрална со професионален аниматор

-ДДВ и туристичка такса

 

Цената НЕ вклучува:

Превоз, Индивидуални трошоци

 

НАПОМЕНА!

Хотелот не прима домашни миленици

Резервација со целосна уплата до 31.03.2023

Удобности

  • Ноќевање со појадок

Преглед по соби

Превоз

Галерија

Location

Не успеавте да најдите тоа што го баравте ? Контактирајте не!