AlbanianBulgarianEnglishGreekMacedonianSerbianTurkish

Kraljevi Chardaci - Копаоник

Копаоник, Србија

Duration

3 Days

Group Size

30 People

Tour Type

Adventures Tour

Date

Jan 19' - Dec 21'

Min Age

10+

Pickup From

Airport

Комплексот Кралеви Чардаци се наоѓа во националниот парк Копаоник, на 1450м надморска височина, првите стази се на 2,5км од неговата локација. Хотелот располага со модерен Спа центар со базен, сауна, парна бања, Тепидариум, Солена соба, био сауна и масажи со доплата. Хотелот има модерни и комфорни соби кои располагаат со тв, тоалет со бањарки, пешкири и влечки, исто можност за кафе и чај во соба, интернет.

 

ЦЕНИ ИЗРАЗЕНИ ПО ЛИЦЕ НА ДЕН НА БАЗА ПОЛУПАНСИОН

ЦЕНИТЕ СЕ ИЗРАЗЕНИ ВО ЕУР, ПЛАЌАЊЕ ИСКЛУЧИВО ВО ДЕНАРСКА ПРОТИВВРЕДНОСТ ОД 62МКД

 

Период Смена Соба Соба Апартмани 1/2+2;1/2+3;1/2+4
1/2; 1/2+1 Single
27.11-11.12.2022 Нед/Нед 53 € 68 € 64 €
11.12-25.12.2022 Нед/Нед 60 € 77 € 70 €
25.12-05.01.2023 Нед/Чет 82 € 108 € 95 €
25.12-05.01.2023 Помалку од 7 ноќи 99 € 129 € 116 €
05.01-15.01.2023 Чет/Нед 73 € 95 € 86 €
Aкција 6+1
15.01-22.01.2023 Нед/Нед 73 € 95 € 86 €
Акција 5+2
22.01-05.02.2023 Нед/Нед 73 € 95 € 86 €
Free Ski Pass
05.02-12.02.2023 Нед/Нед 65 € 82 € 82 €
Детска Недела
12.02-19.02.2023 Нед/Нед 73 € 95 € 86 €
Aкција 6+1
19.02-05.03.2023 Нед/Нед 60 € 77 € 70 €
05.03-02.04.2023 Нед/Нед 53 € 68 € 64 €

Опис на сместување

Опис на сместувачки капацитети:

Двокреветна 1/2 соба:

Купатило(туш,фен,бањарки)француски лежај или две одвоени легла,кабловска телевизија и LCD телевизор,телефон,мини бар,кетал за вода,сеф,WI-FI.

Трокреветна Супериор Соба 1/2+1:

Купатило (туш,фен,бањарки)француски лежај,дополнително легло на развлекување,кавловска телевизија и LCD TV, телефон,мини бар,кетал за вода,сеф,WI-FI.

Aпартман за 4 лица 1/2+2:

Купатило(туш,фен,бањарки) дневна соба со гарнитура на развлекување,спална соба со француски лежај,кабловска телевизија и 2 LCD TV,телефон,сеф,мини бар,кетал за вода WI-FI.

Aпартман за 5 лица 1/2+3:

Купатило (туш,фен,бањарки) дневна соба со гарнитура на развлекување, спална соба со фрнацуски лежај + одвоено легло,кабловска телевизија и 2 LCD TV,телефон,сеф,мини бар,кетал за вода,WI-FI.

Апартман со камин за 6 лица 1/2+4:

Купатило(туш,фен,бањарки) дневна соба со камин и гарнитура на развлекување, мини кујна, 2 спални соби – една со француски лежај, втора спална 2 легла,кабловска телевизија со LCD TV,телефон,сеф и WI-FI.

Опис на програма

Акција
6+1 – За престој од 6 ноќи , ГРАТИС 1 ноќевање
5+2 – За престој од 5 ноќи, ГРАТИС 2 ноќевања

Недела на ГРАТИС СКИ КАРТА

-ГРАТИС шестдневен SKI PASS ЗА ВОЗРАСНИ (акцијата се однесува исклучиво на седумдневни аранжмани од Нед/Нед)

-30% попуст за НАЕМ на ски опрема за возрасни (акцијата се однесува исклучиво за наем на комплет опрема на седумдневни аранжмани од Нед/Нед)

 

Детска Недела:

-ГРАТИС престој за 2 деца во присуство на две полноплатежни лица

-30% попуст за наем на ски опрема (акцијата се однесува исклучиво за наедм на комплет опрема на седумдневни аранжмани од Нед/Нед)

-30% попуст за Ски Школа за деца (акцијата се однесува за групни часови)

 

Напомена:

Акците се валидни за термини означени во табелата!

Акции и Early Booking се комбинираат!

Цените се дадени во €, уплата се врши исклучиво во денарска противредност по курс 1€=62 Денари

 

 

Во цената е вклучено:

- Појадок и Вечера на база шведска маса (Оброците се служат на база шведска маса, доколку во хотелот престојуваат помалку од 30 лица оброците се организират на по сет-мени)

- Неограничено користење на Spa&Wellness центар кој се простира на 1.500m²:

- Затворен базен со димензии 14x6m со џакузи, Финска Сауна, Био Сауна (руска бања), Арома Бања (турска бања), Хамам, Солено-ледена соба, Kneipp базен, Тапидариум

- Неогреаничено користење на Фитнес Центар
- Неограничено користење на сали за Пинг-Понг

- Организиран трансфер до Ски Центар 5 пати во денот (спорд работно време на ски центар)

- Ски Гардеробер на сказа Мало Езеро (30m) (сместен во самиот ски центар на Копаоник)

- Baby Cot (задолжителна претходна најава)

- Детско катче во присуство на родител
- Wi-Fi низ цел хотел

- Надворешен паркинг (лимитиран капацитет-резервација не е дозволена)

Напомена:
Престој во Спа центар за возрасни не е дозволен за деца под 12 години.

 

Детски SPA CENTAR:
- МИНИ АКВА ПАРК
- Baby базен со димензии 6x4m (длабочина 0,4m)
- Детски Базен со димензии 13x11m (длабочина 1m)

Хотел Kraljevi Čardaci е носител на Велнес награда како еден од најдобрите Спа хотели во Р.Србија.

Во цената не е вклучено (задолжително се наплаќа на рецепција):

-Туристичка такса 1€ по лице на ден за возрасни; Деца 7-15 години плаќаат по 0,50€ по лице на ден;Деца 0-7 години ГРАТИС

-Хотелско осигурување 0,20€ по лице на ден плаќаат сите гости

 

Напомена:

- Новогодишна вечера не е задолжителна

- Понуда за новагодишна вечера ќе биде дополнително објавена

- Подземна гаража 10€ по кола на ден (може со претходна резервација- наплата на лице место)

 

Услови:
- Краток престој од наведените смени само на барање и доплата од 20% на цените

- Дете 0-7 години во присуство на две полноплатежни лица на заедничко легло ГРАТИС

- Дете 0-14,99 години во присуство на едно полноплатежно лице во соба 1/2 има 50% попуст

- Дете 0-14,99 години во присуство на две полноплатежни лица на сопствено легло во 1/2+1 соба има 50% попуст, а дете 0-6,99 години на заедничко легло ГРАТИС

- Деца 0-14,99 години во присуство на две полноплатежни лица на сопство легло во апартман имат 50% попуст

- Трето возрасно лице на дополнително легло во 1/2+1 има 30% попуст

- Четврто возрасно лице во апартман 1/2+2 има 70% попуст

- Четврто и петто возрасно лице во апартман 1/2+3 имаат по 50% попуст

- Петто и шесто возрасно лице во апартман 1/2+4 имаат по 50% попуст

 

Услови за откажување и промена на термин:
- Секој гостин е должен во писмена форма да ја откаже или промени својата резервација.

пенали

- Рокови за откажување на резервација:

- До 30 дена пред почеток на аранжман БЕЗ ПЕНАЛИ

- 29-15 дена пред почеток на аранжман 30% од вкупната сума на аранжманот

-14-8 дена пред почеток на аранжман 60% од вкупната сума на аранжманот

-7-3 ден пред почеток на аранжман 80% од вкупната сума на аранжамот

-3-0 ден пред почеток на аранжманот 100% од вкупната сума на аранжманот

*Доколку гостинот го напушти хотелот предвреме хотелот уплатените средства нема да ги рефондира.

*Промена на термин е дозволена во согласно на хотелот и спорд цените во табелата за терминот во кој се менува

 

Удобности

Преглед по соби

Превоз

Галерија

Location

Не успеавте да најдите тоа што го баравте ? Контактирајте не!