Pirin Park Hotel 5* - Сандански

Сандански, Бугарија

Duration

3 Days

Group Size

30 People

Tour Type

Adventures Tour

Date

Jan 19' - Dec 21'

Min Age

10+

Pickup From

Airport

“Парк Хотел ПИРИН” е сместен на западните падини на Пирин планина, во близина на паркот Сандански Спа, кој претставува најдобар центар во Европа за лечење на бронхијална астма. “Парк Хотел ПИРИН” е член на ланецот хотели ‘Sharlopov Hotels’ и е идеално место за оставрување на Вашите соништа, нудејќи прекрасни градини, лековита минерална вода и незаборавни погледи. Во почетокот на 2009 година од страна на Европската Спа организација хотелот ја има добиено престижната награда ‘Eurospera Wellness’, која е гаранција дека хотелот ги исполнува сите европски стандарди за велнес објекти, безбедност, врвно ниво на хигена и квалитет на услугите. Капацитет: 76 делукс двокреветни соби, 2 делукс апартмани, 4 ВИП свити, 2 претседателски апартмани, 3 алпинистички свит.

Удобности

  • Клима
  • WI-FI
  • SPA
  • Паркинг
  • TV
SheetJS Table Export
Период на валидност до 30.11.2023 и од 03.01.2024-22.12.2024
03.01.2024-22.12.2024 
ТИП СОБА ХОТЕЛ ПИРИН ПАРК / цена по соба на денПЕТОК-САБОТАНЕДЕЛА-ЧЕТВРТОК 
Двокреветна Стандард114 €93 €
Еднокреветна Стандард87 €77 €
Двокреветна Лукс129 €108 €
Еднокреветна Лукс98 €87 €
Двокреветна Супериор144 €124 €
Еднокреветна Супериор113 €98 €
Апартман лукс 2pax+2160 €150 €
Апартман делукс  2pax+2191 €180 €
Апартман Вип 2pax+2206 €196 €
Апартман Президен 4pax+1334 €319 €

Преглед по соби

Превоз

Цената вклучува:

Ноќевање со појадок по соба, туристичка такса, туристичко осигурување и ДДВ; Интернет, паркинг,

бесплатен шатл според распоред до центарот на градот и назад; Употреба на базен со хидромасажни авиони, детски базен, џакузи;

Сауна-парк финска сауна, био сауна, ледена фонтана, топли кревети и клупи и област за релаксација .

Парк-градина со отворен базен и детско игралиште

 

Цената НЕ вклучува:

·         Превоз
·         Индивидуални трошоци

Доплати и попусти:

-Дете од 0 до 3,99 години – бесплатно сместување во двокреветна лукс/супериор/апартман соба.

-Дете од 4 до 11,99 години во двокреветна лукс/супериор соба  на дополнително легло 18€

-Дете од 4 до 11,99 години во двокреветна лукс/супериор/стандард соба на редовно легло со 1 возрасен 10еур.

-Дете над 12 години или трет возрасен во двокреветна лукс/супериор соба , на дополнително легло кога е 3-то лице во собата 28€.

-Возрасен со две деца 4-11.99 години по цена на двокреветна соба.

-Доплата за вечера возрасен 15€/20€

-Доплата за вечера дете 4-11.99 години 10€

-Доплата за вечера за дете над 12год 20€

Галерија

Location

Не успеавте да најдите тоа што го баравте ? Контактирајте не!