AlbanianBulgarianEnglishGreekMacedonianSerbianTurkish

Викенд на Копаоник

Копаоник, Србија

Duration

3 Days

Group Size

30 People

Tour Type

Adventures Tour

Date

Jan 19' - Dec 21'

Min Age

10+

Pickup From

Airport

Копаоник претставува еден од поголемите планински венци во Србија. Сместен е во централниот дел на земјата со мал дел во Северно Косово.

Копаоник е најпопуларен скијачки центар во Србија, со вкупно 25 жичници со капацитет од 32.000 скијачи на час. Во 1981 г. е отворен и националниот парк, кој зафаќа површина од 118,1 км и се наоѓа во средиштето на венецот.

Сместување во Вила Добродолац - Брзече. БРЗЕЧЕ е туристичка населба со многу хотели, вили и апартмани, во подножјето на Копаоник, на само 15 км од самиот ски – центар Копаоник. Жичарите Бела река 1 и 2 го поврзува Брзече со централниот ски центар Копаоник, а на секои 60 мин. има автобус од Брзече до Копаоник. 

Vila Dobrodolac се наоѓа во викенд населбата Брзече на 1100 метри надморска височина и на18км од ски центарот Копаоник. На 250м од вилата се наоѓа гондола која води од Бела Река (Брзече) до Мали Караман (Копаоник). Цената на жичарата е вклучена во ски картата. Сите соби имаат француски лежај и еден или два помошни кревети, ТВ, центрaлно греење (парно на пелети), Wi-Fi. 

 

 

Ден 1: 19.01.2023 (четврток)

  • Состанок на групата на Дрводекор во 05:30, поаѓање за Копаоник во 06:00 часот. Денско патување со кратки попатни паузи за одмор и царински формалности. Пристигнување во Брзече во претпладневните часови. Сместување во Вила Добродолац. Слободно време. Ноќевање.

 

Ден 2: 20.01.2023 (петок)

  • Појадок. По појадокот, слободно време за забава, скијање, санкање, дружба, релаксација. Ноќевање.

 

Ден 3: 21.01.2023 (сабота)

  • Појадок. По појадокот, слободно време за забава, скијање, санкање, дружба, релаксација. Ноќевање.

 

Ден 4: 22.01.2023 (недела)

  • По појадокот, одјавување од вилата. Слободно време. Во 15:00 часот поаѓање кон Македонија. Пристигнување во Скопје во вечерните часови.

TEРМИН: 19.01-22.01.2023
ЦЕНА НА АРАНЖМАНОТ: 119 ЕВРА ПО ЛИЦЕ / 7378 ДЕН.

Во цената на аранжманот е вклучено:
- 3 ноќевања со појадок во Вила Добродолац - Брзече
- Автобуски превоз на наведената релација
- Организација на аранжманот и туристички придружник во текот на целото патување

Во цената на аранжманот не е вклучено:
- Патничко осигурување - 5€ по лице
- Можност за доплата за вечера - 5€ по лице од ден (се плаќа директно во вилата)
- Ски карта
- Задолжителна доплата за туристичка такса 1.5€ по лице од ден (се плаќа за време на патувањето)

ВАЖНИ НАПОМЕНИ:

- Check in во собите во 13:00 часот, check out до 10:00 часот. 
Во собите можат да престојуваат онолку лица колку што платиле за престојот во собата
- Сите настанати штети за време на престојот се на товар на патникот
- Се патува со лична карта преку граничниот премин Табановце
Можност за плаќање: Можност за уплата директно во агенцијата, во готовo, со кредитна картичка, трансакциска сметка и онлајн уплата 
Плаќањето е во денари по курс 1 евро - 62мкд
Уплата при резервација 30% од вкупната сума, доплатата минимум 10 дена пред поаѓање
- Доколку сме спречени да го реализираме патувањето поради ситуацијата со која се соочуваме, средствата ќе бидат рефундирани во целост
- За реализација на аранжманот потребно е да се пријават минимум 30 патници
- Доколку патникот сака да резервира одредено седиште, при уплатата во агенцијата може да доплати 15 евра по лице и да бира седиште (освен првиот ред, кој е резервиран за персоналот)
Патниците се должни за цело време траење на патувањето да внимаваат на својата безбедност и на безбедноста на цела група и да ги почитуваат правилата и препораките дадени од страна на водичот.

– За овој аранжман важат општите услови на патување на Идеал Травел и ЈК Травел

Удобности

Датуми

Преглед по соби

Превоз

Галерија

Location

Не успеавте да најдите тоа што го баравте ? Контактирајте не!