AlbanianBulgarianEnglishGreekMacedonianSerbianTurkish

Вила Јулија

null, Црна Гора

Duration

3 Days

Group Size

30 People

Tour Type

Adventures Tour

Date

Jan 19' - Dec 21'

Min Age

10+

Pickup From

Airport

Вила Јулија е лоцирана во центарот на Будва (во близина на бензинската пумпа ЕКО), на 5 мин. пешачење до Словенска плажа и на 10 мин. пешачење до стариот град на Будва. Вилата располага со 1/2 и 1/3 студија и апартман за три лица. Собите се на приземје и на втор кат. Сите соби се опремени  со ТВ, клима (вклучена во цена), чајник, фрижидер, фен за коса, сопствен тоалет со туш кабина и балкон. Двокреветните и трокреветните студија немаат кујна и не е дозволено готвење во вилата. Единствено во апартманот има мини кујна со судопер, решо со две рингли, чајник. На располагање во вилата има пегла и даска за пеглање.

Опис на програма

ЦЕНИТЕ СЕ ДАДЕНИ ЗА НАЕМ НА СТУДИО ЗА 7 НОЌЕВАЊА

ВО ЦЕНАТА Е ВКЛУЧЕНО:
- Наем на студио за 7 ноќевања/8 дена


ВО ЦЕНАТА НЕ Е ВКЛУЧЕНО:
- Туристичка такса (1 по лице од ден – се плаќа во вилата)
- Автобуски превоз

НЕАКТИВНА ПОНУДА

Удобности

ЦЕНОВНИК ЦРНА ГОРА 2022 - ВИЛА ЈУЛИЈА - БУДВА
Термин/29.06  06.0706.07 13.0713.07  20.0720.07  27.0727.07  03.0803.08  10.0810.08  17.0817.08  24.0824.08  31.0831.08  07.09
Ноќевања/7777777777
Студио 1/2///////////
Студио 1/3 на барање///////////

Преглед по соби

Превоз

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ ЗА ЦРНА ГОРА:
- Скопје (Дрводекор) - 45
- Куманово (бензинска Макпетрол или автобуска) – 50
- За деца (02-11.99 год.) се одбива 10 од цената за возрасен
- За билет во еден правец се одбива 10

- Поаѓање од Скопје ден порано во 23:30h, враќање од Будва во 14:00h
 

ОПШТИ НАПОМЕНИ:
- За резервација задолжително е уплата на аванс 30% од вкупниот износ, а остатокот се доплаќа најдоцна 10 дена пред поаѓање
- Цените се дадени во евра, а плаќањето е во денари (1 евро = 62 денари)
- Уплатата може да ја извршите директно во агенција, онлајн преку веб страната или на жиро сметка
- Користењето на собите собите започнува првиот ден од 14:00 часот, а се напуштаат последниот ден во 09:00 ч. (багажот се остава на рецепција)
- За уплатени 2 аранжмани (7+7 ноќевања) одобруваме 10% попуст на вторниот аранжман
- Попустите не се комбинираат
- Во собите е дозволено сместување на лица согласно предвидениот капацитет (број на кревети), преку дозволениот број може да се смести максимум едно дете до 6 години во кревет со родител
- За хигиената на собите се грижат самите гости
- Сите настанати штети за време на престојот се на терет на патникот
- За ова патување потребен е валиден биометриски пасош или лична карта
- Се патува преку Косово и Албанија
- Агенцијата го задржува правото да објави дел од слободните (непродадени) капацитети на
Last Minute понуда, претходно направени и потврдени резервации нема да подлежат на било каква промена на цената
- За оваа понуда важат општите услови за патување на Т.А ЈК Травел

Галерија

Location

Не успеавте да најдите тоа што го баравте ? Контактирајте не!