AlbanianBulgarianEnglishGreekMacedonianSerbianTurkish

Hotel Laki

null, Македонија

Duration

3 Days

Group Size

30 People

Tour Type

Adventures Tour

Date

Jan 19' - Dec 21'

Min Age

10+

Pickup From

Airport

Лаки Хотел и Спа е микс на Западната и Источната хотелска култура и етика, ја спојува безвремената елеганција, комфор, луксуз, дизајниран простор и незаменлив поглед кон Охридското езеро и планинските пејсажи. Ресторанот во Лаки хотел и Спа е отворен за појадок, ручек и вечера за гости на хотелот, но и за надворешни гости. Во самиот ресторан секогаш ќе наидете на релаксирачка атмосфера, добра услуга и вкусна храна. Барот во Лаки Хотел и Спа има богато мени со освежителни пијалоци за дневно освежување и уште повеќе богато мени за опуштање во вечерните часови.
За време на летните денови и топлото време, може да се освежувате во отворениот бар покрај базенот, со незаменлив поглед кон Охридското езеро и најблиските планини.

СПА атмосфера: Лаки Спа за своите гости создаде интимен амбиент и тотално опуштена атмосфера. Сите активности и сервиси се сместени на еден спрат, што овозможува целосно исклучување од надворешниот свет и започнување на спа патувањето.
Сауна и ароматерапи бања: Посебно задоволство е да уживате во сауната и парната бања. За целосен спа третман ја препорачуваме ароматерапи бањата која Ви ги регенерира сите Ваши сетила.

 

ЦЕНИ ЗА СЕЗОНА 01.11-31.03.2023 (НЕ ВАЖЕЧКИ ЗА НОВА ГОДИНА) 

Соба BB HB FB
Двокреветна 40еур 50еур 60еур
апартман 200еур    

 

ЦЕНИ ЗА СЕЗОНА 01.05.2023-01.10.2023

Соба BB HB FB
Двокреветна 60еур 70еур 80еур
апартман 230еур    

 

Опис на сместување

Лаки Хотел и Спа има 60 соби. Распределени на 4 спрата, од кој секој спрат и соба имаат свој посебен  дизајн и стил. Хотелот има 4 апартмани. Сите се опремени и дизајнирани според последни хотелски стандарди, со модерен и луксузен стил, креирани за Ваше максимално уживање.

Опис на програма

Трето лице на дополнителен кревет се одзема 30 % од цената во двокреветната соба.

Туристичката такса и ддв, се вклучени во цената.

Дополнителен оброк 10еур по лице на ден, за секој оброк

Деца до 5,99год – гратис  / од 7-11год – 50% попуст

Спа центарот е вклучен во цената

 

Политика на отказ на резервација:

До 8 дена пред пристугање – без пенали

Од 7-2 дена пред пристигање – 50% пенали

Ден пред пристигање – 100% пенали

Удобности

Хотел Лаки - Охрид
Цена по лице на ден валиден од 01.04.2022 (невалиден за празници, во консултација со хотелот за цени) 
Тип на собиBed & breakfastHalf boardFull board
Еднокреветна соба65 еур75 еур85 еур
Двокреветна соба по лице50 еур60 еур70 еур
Апартман за 4 лица ( цена на ден ) 230eur на ноќевање со појадок
Туристичката такса е вклучена во цените

Преглед по соби

Превоз

Галерија

Location

Не успеавте да најдите тоа што го баравте ? Контактирајте не!